22 Ağustos 2019
  • İstanbul25°C
  • Ankara25°C
  • Konya24°C
  • İzmir31°C

YAZI YAZDIM OKUSANIZA YA LA!

Abdulhamit Hocaoğlu

07 Mayıs 2016 Cumartesi 23:04

YAZI YAZDIM OKUSANIZ YA LA!

Adam düpedüz, açıkça “G*t” dedi ya la !

Siz de bundan sonra görürsünüz yazı yazmak nasıl oluyormuş! Öyle araştır, oku, gündem-mündem takip falan filan hikaye ! Al “ kalemi” eline “salla” gitsin. Enseye tokat, g*te parmak, işine gelmiyorsa okuma la !

N’oldu ? Kızdın mı la ? Ayıp mı ? Yok la ne ayıbı… Bizim gibi ayakçılar yazınca ayıp, ustalar yazınca gazetecilik ha? Hani derler ya artistler yapınca sanat, pavyondakiler yapınca oruspuluk… Yok öyle yağma…Ulan okurlar sizin yatacak yeriniz yok ya la !

Bizim gibi ayak takımı köşecililerin fenomeni; hani çocukken kendimizi Ronaldo gibi hayal edip ( Bizim zamanımızda Maradona, Rummeniggeler vardı ) koltukların üzerine plonjon yaparak ( Bizim zamanımızda divanlar vardı), annelerimizden dayak yeme pahasına , duvara attığımız topu kafayla vitrinle duvarın arasına nişan alıp gol yapmaya çalışıp olmadık hayaller kurardık ya…Hah tam işte öyle, kendisini Ronaldo gibi gördüğümüz, bize olmadık hayaller kurduran o adam kalktı köşesinde “ G*t” dedi ya la !

Önümüz açıldı ya la !  Artık bin bir tribe girip, ulan acaba konuya şöyle yaklaşsak, şuradan alsak, şuraya çeksek, sonra şuraya bağlasak, acaba falanca köşeci gibi bir gün bizi de keşfedeler de köşe olur muyuz diye düşüne düşüne kafa şeytmeye  son ya la!

Koy gitsin.. Yok basın yayın etiğiymiş, yok gazetecilik ilkeleriymiş… Na la bu ! Oh bee! Topyekun  rahatladık. İmam osurursa cemaat sıçar tabii ki…( Bakın nasıl da rahat rahat yazdım ). Eskide olsa imam yellenirse cemaat büyük abdestini yapar yazardım. Topyekün rahat rahat sıçıyoruz, siz de sıvıyorsunuz  ya la !

Şimdi iş iyi bir köşe fotoğrafı ayarlamakta.. . Şöyle yumruğumuzu sıksak, dudaklarımızı ısırsak, kaşlarımızı çatsak… Zaten köşede resmimizi görenlerin, yazıyı okumalarına bile gerek kalmadan içlerindeki bütün sinkaflara tercüman olsak…  Adamları iyice rahatlatsak ya la !

Sonra yazıya ilaç mı katsak, yok yok acaba Gazoz diye bir gazete mi çıkarsak, bir de spor eki yapsak adını da “G*T “koysak (Golü Özleyen Taraftarlar) yazsak, yerler mi la ! Ulan okurlar, gene kıçınız başınız oynamasın, bayiden adamın yüzüne bakarak “AMK versene” diyemezsiniz, burada gelip bize hava yaparsınız! Hadi yiyosa deyin..” AMK, versene abi!” deyin…Hadi..Hadii !! N’ oldu yemedi mi la! Onlar “Çıkartınca” gazetecilik, biz “Çıkartınca“ terbiyesizlik…  Öylemi la ?  

İyi ! Oh be rahatladım ya la !

Ateş var mı la ?

Üstüne  bir de cigara yaksak…

İyi gider…

Yılmaz Abimizin tavsiyesi la !

Yazarın Son Yazıları Tümü
01 Temmuz 2017 Cumartesi 11:12

Mülteciler konusunu tersten okumak!

03 Eylül 2016 Cumartesi 12:03

Para ve Cemaat

02 Mayıs 2016 Pazartesi 17:50

Tosun sendromu