07 Nisan 2020
  • İstanbul11°C
  • Ankara15°C
  • Konya13°C
  • İzmir16°C

UFUK COŞKUN: "YETER ARTIK; 28 ŞUBAT MAĞDURLARI ÖZGÜR OLMALI!"

Milat Gazetesi yazarı ve eğitimci Ufuk Coşkun, TGRT'de haber'de Fuat Uğur'un konuğuydu. Gündemdeki BM'nin Kudüs kararından 28 Şubat darbecilerine istenen müebbet cezalarına kadar bir dizi önemli konu tartışıldı!

Ufuk Coşkun: "Yeter artık; 28 Şubat mağdurları özgür olmalı!"

22 Aralık 2017 Cuma 18:42

nabiz-haber-ozel-yeni-082.png

 

Ufuk Coşkun: "Yeter artık; 28 Şubat mağdurları özgür olmalı!"

Milat Gazetesi yazarı ve eğitimci Ufuk Coşkun, TGRT'de haber'de Fuat Uğur'un konuğuydu.

Gündemdeki BM'nin Kudüs kararından 28 Şubat darbecilerine istenen müebbet cezalarına kadar bir dizi önemli konu tartışıldı!

Ufuk Coşkun; 28 Şubat darbecilerinin yargılanmasının önemli bir gelişme olduğunu fakat bunu eksik ve yetersiz olduğunun altını çizdi!

 28 Şubat'ın; Medya ayağına, sivil ayağına dokunulmadığını belirten Coşkun, bunların da mutlaka yargılanması gerektiğini belirtti...

28 Şubat mağdurlarına yeniden yargılanma hakkı verilmeli!

Brifingli yargı kararları ile, 28 Şubat darbecilerinin emir ve talîmâtlarıyla ceza alan insanların artık özgürlüklerine kavuşması gerektiğini belirten Ufuk Coşkun, bu konudaki duyarsızlığa da bir anlam veremediğini belirtti...

Bunun için "20-30 Avukatın bir araya gelip dosyalar üzerinde doğru düzgün bir çalışma yapılması" gerektiğini belirten Coşkun, darbecilerin yargılanmasınının ve hak ettikleri cezaya çarptırılmasının, ancak mağdur ettikleri insanlara "yeniden yargılanma hakkı" tanınması ile daha anlamlı olacağını vurguladı!

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.