15 Aralık 2018
  • İstanbul14°C
  • Ankara6°C
  • Konya8°C
  • İzmir16°C

UFUK COŞKUN: HIRSIZ FETÖ; BU ALÇAK ÖRGÜT BU ÜLKEDE MİLYONLARCA MASUM İNSANIN HAKKINI YEDİ!

Hırsızlık yaparak memuriyete ve akademi dünyasına yerleştirilenler mutlaka tespit edilerek tüm hakları elinden alınmalıdır. Ve sınavlara azami hassasiyet gösterilmelidir.

Ufuk Coşkun: Hırsız FETÖ; bu alçak örgüt bu ülkede milyonlarca masum insanın hakkını yedi!

05 Ocak 2018 Cuma 00:10

Hırsız FETÖ

Hain terör örgütü FETÖ’nün elebaşısı; “Bizim milli eğitime girmemiz lazım, milli eğitimin suyu çıkmış. Amaca giden her yol mübahtır. Girin de nasıl girerseniz girin” talimatını verdikten sonra içerideki militanları tüm sınavlarda hırsızlık yaparak devletin kurumlarına sızmaya başladı.

Sanılanın aksine sınav soruları sadece son 15 yıldır çalınmıyor. FETÖ ilk sınav hırsızlığını 1973 yılında yaptı. 1973’deki üniversite sınav soruları bir cami imamının cebinden çıkmıştı. FETÖ, bu ülkede 40 yıldır aralıksız soru çalarak militanlarını askeri ve polis okullarına, siyasal ve hukuk fakültelerine varana kadar kritik öneme haiz tüm kurumlara yerleştirdi.

2010 KPSS sınavını hatırlarsanız. Buna ilaveten 2009 KPSS, 2012 KPSS, 2011 ve 2012 Hâkimlik Sınavı, 2011, 2012 ve 2013 YDS, ALES, 2012 üniversite sınavı, Jandarma Sınavları, Askeri Liseler Sınavları, Polis Koleji ve Akademi Sınavları, TİB kurum sınavı gibi ÖSYM ve kurumların yaptığı birçok sınavın sorularını çalarak devletin kurumlarına militan yerleştirildi. Sadece 2002-2016 arası devlet kurumlarında en az 500 bin kişinin FETÖ eliyle istihdam edildiği tahmin ediliyor. Rakama bakar mısınız? Korkunç bir şey bu!

2010'daki KPSS sınavında yüksek net yapan 3 bin 227 adaydan bin 970'inin kendi aralarında telefon irtibatının bulunduğu, bunlardan 907'sinin tekrarlanan eğitim bilimleri sınavına girmediği tespit edilmişti. Yüksek net yapan adayların bin 148'inin akraba, bunların 896'sının karı koca olduğu belirlenmişti.

İlk sınavda 74.498 puan alarak kendi alanında atanma şansını yakalamışken ikinci sınavda 73.339 aldığı için atanamayan ve hali vakti yerinde olmadığı için de mecburen yapmak istemediği başka bir mesleğe yönelen bir arkadaşımın feryadı hala kulaklarımdan gitmez. Böyle milyonlarca insanın hakkına girdiler.

Bakınız ÖSYM'nin yaptığı sınavlara her yıl 10 milyon kişi giriyor. 15 yıl geriye gidildiğinde bu rakamı varın siz hesap edin. Sadece KPSS’de son 15 yıl içinde kamuya 1,5 milyonun üzerinde kişi yerleştirildi.

Bu sadece bir sınavın bilançosu! Geçenlerde çıkan bir habere göre FETÖ üniversitelerdeki akademik kadrolara kendi üyelerini yerleştirmek için Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı'nda da (ALES) soru çalmış. Bu hiç şaşırtıcı değil.

Habere göre 2005-2013 yılları arasındaki tüm ALES sorularının çalındığı tespit edildi. 20 bin şüpheli için de savcılık harekete geçti ve bu çerçevede 2005-2013 yılları arasında yapılan toplam 16 adet sınavı incelemeye aldı. Soruşturma kapsamında incelenen 16 sınava ait tüm soruların FETÖ tarafından sınavdan önce ele geçirilerek mensuplarına dağıtıldığı belirlendi. Bazı kaynaklar ALES için savcılığın böyle bir incelemesi olmadığını iddia etse de FETÖ’nün ALES gibi bir sınavı ihmal edeceğini düşünmek saflık olur.

ÖSYM'nin son 15 yılda yaptığı sınavlara yönelik bir inceleme başlattığını biliyoruz. Bu sınavlar; KPSS, YGS, LYS, ALES gibi sınav türleri. Ancak ÖSYM'nin dışında sınav yapan diğer bir kurum da “MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'dür. MEB de kendi içindeki okul müdürlüğü, şube müdürlüğü, müfettişlik, eğitim uzmanlığı türünden bir yığın sınavlar yapmaktadır. Bu sınavların da mutlaka geriye dönük olarak incelenmesi gerekmektedir.

Erzurum’da görülen FETÖ davasında tutuklu yargılanan Milli Eğitim Maarif Müfettişi Yasin Şenğül'ün topladığı himmetleri ve personel bilgilerini, örgütün Bilgi Belge Mesulü Müdür yardımcısına depolattırıp elebaşı Fetullah Gülen'e aktardığı belirtilmişti. Keza Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde çalışan MEB kökenli 'Murat' kod adlı Muhammet Uslu örneği de ortada.

Örneğin 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra FETÖ ile mücadele kapsamında çıkarılan KHK'larla kamu görevinden ihraç edilen seksene yakın maarif müfettişinin tamamına yakın kısmının özellikle 2005-2009 yıllarında MEB'e yerleştirilenler arasından çıkması gibi bir durumla karşı karşıyayız.

Hatta yakın bir zamanda bir ilimize maarif müfettişliği başkanlığına getirilen biri son yayınlanan KHK ile ihraç edildi. 15 Temmuz’dan sonra açığa alınan müfettişlerden bakanlık müfettişliğine atanan var mı bilmiyoruz.

Kısacası bu alçak örgüt bu ülkede milyonlarca masum insanın hakkını yedi.

Bu sebeple hırsızlık yaparak memuriyete ve akademi dünyasına yerleştirilenler mutlaka tespit edilerek tüm hakları elinden alınmalıdır. Ve sınavlara azami hassasiyet gösterilmelidir.

Ufuk Coşkun-Milat

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.