28 Ocak 2020
  • İstanbul8°C
  • Ankara0°C
  • Konya2°C
  • İzmir11°C

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ TEHDİT OLARAK GÖRMEYEN BİRİNİN ÜLKEMİZLE İLGİLİ RAPORTÖR OLMASI KABUL EDİLEMEZ!"

Dışişleri Bakanlığı, AP Türkiye Raportörü Piri’yi eleştirdi!

"Terör örgütünü tehdit olarak görmeyen birinin ülkemizle ilgili raportör olması kabul edilemez!"

30 Ocak 2018 Salı 00:10

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin PKK ile ilgili açıklamalarının çifte standart ve ikiyüzlülük olarak nitelendirdi. Sözcü Aksoy, Piri gibi bir ismin raportör olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin PKK terör örgütüne dair son ifadeleri ve bu ifadelere ilişkin sözlerini değerlendirdi. Bu açıklamaların uzun zamandır Türkiye'nin açıklamaya çalıştığı çifte standart ve ikiyüzlülüğünün itirafı olarak nitelendiren Aksoy, şöyle konuştu:

"Sözkonusu ifadeler Avrupa Parlamentosunun saygınlığına da gölge düşürmektedir. Avrupa güvenliğinin bölünmezliğinin ve terör örgütlerine karşı tereddütsüz işbirliğinin önemini anlayamamış bir şahsiyetin Avrupa Parlamentosu Raportörü olarak görev yapması esef vericidir. Türkiye’ye en büyük tehdit oluşturan terör örgütlerinden birini tehdit olarak görmeyen bir kişinin ülkemizle ilgili raportör olması kabul edilemez.”

Aksoy, “Piri’nin ifadelerinin çarpıtılmış olduğu yönündeki açıklaması ise yetersiz ve esasen tepkimize binaen yapılmış olması dolayısıyla geç kalmış bir çabadır” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.