03 Aralık 2020
  • İstanbul7°C
  • Ankara3°C
  • Konya5°C
  • İzmir8°C

SORGUN'DA GÖNÜLDAŞLARIMIZ OKTAY SARAL'LA 28 ŞUBAT MAHKUMLARINI GÖRÜŞTÜ!!

Referanduma üç gün kala çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Oktay Saral, bugün Yozgat Sorgun'da çok büyük bir ilgi ile karşılandı!

Sorgun'da gönüldaşlarımız Oktay Saral'la 28 Şubat mahkumlarını görüştü!!

13 Nisan 2017 Perşembe 00:12

Nabız Özel Haber

 

Sorgun'da gönüldaşlarımız Oktay Saral'la 28 Şubat mahkumlarını görüştü!!

Referanduma üç gün kala çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede Yozgat-Sorgun'u ziyaret eden Cumhurbaşkanı Danışmanı Oktay Saral, Sorgun'da çok büyük bir ilgi ile karşılandı!

Saral: "Vesayet sistemini sonlandırıyoruz!"

Anayasa değişikliği üzerine konuşan Oktay Saral; Türkiye'nin yakın tarihinden örnekler vererek "vesayet sistemi"nin bugüne kadar nasıl yürüdüğünü anlattı.

"Devletin milletinden milletin devletine..."

Türkiye'nin kısa tarihnde yaşanan 4 darbe ve 6 darbe girişimi olduğunu belirten Oktay Saral; "Devletin milletinden, milletin devletine geçişin" ancak bu yeni sistemle mümkün olabileceğini söyledi!

CHP'nin "tek parti" döneminde, devletin valilerinin aynı zamanda "CHP İl Başkan" da olduğunu belirten Saral, bu zihiyetin valisi olan, CHP Ankara valisi Nevzat Tandoğan'ın, "Anadolu insanına" bakışını şöyle anlattı:

"Nevzat Tandoğan şöyle diyordu; 

"Sizin birinci vazifeniz çiftçilik yapıp mahsül yetiştirmek... İkinci vazifeniz askrere çağrıldığınızda gelmek...Bu ülkeye milliyetçilik lazımsa onu biz yaparız, Komünizm lazımsa onu da biz getiririz!" İşte onların Anadolu insanın ve halka bakışları bu! Bugün anlayışın fazla değiştiğini söylemek zor" diye konuştu!

image1.jpg

Gönüldaşlarımızla görüştü!

Oktay Saral'ın konuşması sonrası, kendisiyle görüşen gönüldaşlarımız, FETÖ'nün zindanlara doldurduğu Müslümanların yanı sıra, '28 Şubat mahkumları"nın hâla haksız ve adaletsiz bir şekilde cezaevinde tutulduğunu belirttiler... Samimim bir havada geçen görüşmede, Saral meseleyi yakından takib ettiğini belirterek, bu hukuksuzluğun mutlaka giderileceğini belirtti...

İBDA'nın FETÖ ile  tâ1989 yılından bu yana büyük bir mücadele verdiğini, bu sapık vaize, herkes "Muhterem hocafendi" derken, İBDA'nın, bu yapıyı "Fetullahçı Ajan yapılanma" olarak deşifre ettiğini anlatan gönüldaşlarımız, 28 Şubat sürecinde FETÖ ile Darbecilerin ortak hareket ettiğini belirttiler... Saral; görüşmede; "Müslüman kardeşinin derdini acısını ızdırabını yüreğinde vicdanında hissetmeyen hakiki manada din kardeşliğinden bahsedemez "dedi.

image2-001.jpg

Sorgun'daki siyasî durumu aktaran  gönüldaşlarımız, Nabız Haber'e, "Sorgun'da %70 oranında 'Evet' çıkacağını" belirttiler...

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.