27 Kasım 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara-1°C
  • Konya-1°C
  • İzmir7°C

PKK'NIN HDP'Yİ KURTARMAK İÇİN YAPTIĞI HAİN PLAN DEŞİFRE OLDU!

Diyarbakır'da çocuklarının HDP tarafından dağa kaçırılarak PKK'ya teslim edildiğini söyleyen 45 ailenin oturma eylemi 21'inci günde de devam ediyor.

PKK'nın HDP'yi kurtarmak için yaptığı hain plan deşifre oldu!

24 Eylül 2019 Salı 03:15

Diyarbakır'da çocuklarının HDP tarafından dağa kaçırılarak PKK'ya teslim edildiğini ileri süren 45 ailenin oturma eylemi 21'inci günde de devam ediyor.

Diyarbakır annelerinin direncini kırmak isteyen terör örgütü PKK'nın hain bir plan hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. Örgütün kaçırdığı çocukları Suriye ve Irak'ın kuzeyinde restoran, otel, kafe, eczane, mağaza ve alışveriş merkezleri gibi işyerlerinde görüntülemeye başladığı ve hazırlanan mizansene göre onlara, "Anne beni merak etme, ben gurbette para kazanmaya geldim. Rahatım iyi, para biriktiriyorum" gibi açıklamalar yaptırttığı öğrenildi.

Propaganda videosu hazırladılar

Tüm eylem ve saldırılara rağmen Diyarbakır anneleri, HDP İl Binasının önünden ayrılmayınca terör örgütü PKK, başka bir planı devreye sokmaya karar verdi. İstihbarat birimleri, bu konuda boş durmayacağını bildikleri PKK'nın, kaçırılan çocuklarla kara propaganda videosu çekip, örgütün yayın organlarında ve sosyal medyada yayınlayacağını tespit etti.

İstihbarat birimlerinden alınan bilgilere göre, eli kanlı örgüt, kaçırdığı çocukları, Suriye ve Irak'ın kuzeyinde restoran, otel, kafe, eczane, mağaza ve alışveriş merkezleri gibi işyerlerinde görüntülemeye başladığı ve hazırlanan mizansene göre onlara, "Anne beni merak etme, ben gurbette para kazanmaya geldim. Rahatım iyi, para biriktiriyorum" gibi açıklamalar yaptırttığı öğrenildi.

Deşifre oldu!

Terör örgütünün bu şekildeki videoları hazırladıktan sonra kendi kaynakları aracılığıyla sosyal medyadan yayınlatıp, annelerin eylemini bitirmeyi amaçladığını tespit eden istihbarat birimleri, bu hain planı da uygulamaya geçemeden deşifre etmiş oldu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.