24 Eylül 2020
  • İstanbul27°C
  • Ankara25°C
  • Konya27°C
  • İzmir29°C

"ÖZÜR DİLE KILIÇDAROĞLU..."

Bile bile yalan söyledi...

"Özür dile Kılıçdaroğlu..."

02 Temmuz 2019 Salı 18:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Türkiye heyeti, Japonya'daki G-20 Zirvesi kapsamında çok önemli görüşmelere imza attı.

Yabancı basın, Türk heyetin özellikle ABD Başkanı Trump ile görüşmesindeki 'S-400 argümanlarını' ikna için temel unsur olarak abonelerine duyururken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu heyetle ilgili yalan ifadelere başvurdu.

ic-resim-029.jpg

Grup toplantısında heyetle ilgili gerçek olmayan açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu'na tepki Cumhurbaşkanlığı'ndan geldi.

İletişim Başkanı Altun, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini fotoğraflarla çürüttü, CHP Liderini özür dilemeye davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump kendi heyetlerine başkanlık ederken, Suriye, Irak, F-35, S-400 ve yaptırımlar gibi son derece kritik konular ele alındı.

Görüşmeye dair basına servis edilen fotoğraflarda her iki heyetin de ellerindeki defterlere notlar alındığı açıkça görünmesine rağmen, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün konuyla ilgili gerek dışı açıklamalarda bulundu.

Göz göre göre yalan söyledi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nun CHP Grup toplantısında söylediği sözlerle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Altun, şunları paylaştı:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Osaka’daki fotoğrafı görmüşsünüzdür. Trump ile Erdoğan yan yana oturuyorlar. Amerikan heyetinde herkesin elinde not defteri ve kalem var. Bizim ekibin de elinde ne kalem var ne de not defteri var' diyerek açıkça yalan söylemiştir.

Liderler ve heyetler arasındaki görüşmelerde diplomatik usul ve teamüller bellidir.

Kılıçdaroğlu özür dilesin

Osaka’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki bu önemli görüşmede de gerekli not ve kayıtlar heyet üyeleri tarafından elbette alınmıştır.

G20 Liderler Zirvesi’nde sergilediğimiz güçlü ve kararlı duruştan rahatsızlık duyan Kılıçdaroğlu, bu yalanıyla ulusal çıkarlarımız açısından önemli bir görüşmeyi değersizleştirmeye çalışmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu kamuoyundan ve sayın Cumhurbaşkanımızdan derhal özür dilemelidir.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.