07 Nisan 2020
  • İstanbul12°C
  • Ankara14°C
  • Konya12°C
  • İzmir16°C

NEDEN ARAKAN, HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Burada imtihan olan bir avuç Müslüman değil, sizsiniz!

Neden Arakan, hiç düşündünüz mü?

12 Eylül 2017 Salı 14:11

Neden Arakan hiç düşündünüz mü? (*)

Arakan, Ticaret üssü...

Arakan, zengin yeraltı kaynaklarına sahip...

Arakan, masum ve saf çocuğu Orta Asya'nın...

Bildiğiniz üzere Arakan'daki olaylar, Mücahidlerin Karakollara saldırması ile yeniden baş gösterdi. Ve son olaylarda yaklaşık 6000 müslüman şehid oldu inşâAllah...

Rohingya'lı Müslümanlar (Arakanlılar) Osmanlı devletinin çöküş döneminden sonra yalnızlığa ve çaresizliğe itildi. Etrafı yamyam Kızıl Çin ve Katil Putperest Budistlerle çevrili... 
Filistin gibi Açık Hava Cezaevi Arakan...

Arakan halkının aşağılanması ve İslami köklerinden koparılması ve zulmün boyutunun daha da artması için Myanmar Hükümeti tarafından getirilen birçok kanun var bunun yanında... Bundan dolayı Arakanlı Mücahidler rejim karakollarına saldırdı ve bağımsızlık mücadelesini resmi olarak başlattı. Peki neydi bu kanunlar?

•Kur’an-ı Kerim harflerinin Burma harfleriyle değiştirilmesi

•Eğitimde Budist kültürüne uygun Burma müfredatının uygulanması

•Arakan camilerinde mevcut İslami külliyelerle okulların kapatılmasıyla İslami eğitimin kaldırılması

•Budistler ve Müslümanlar arasında evliliğin zorunlu kılınması

•İslami ve Arapça isimlerin kaldırılıp Müslümanların Budist isimlerle isimlendirilmesi

•Başörtü ve kurban kesme yasağı

Burma Müslümanları (Rohingyalılar) daha aklınıza gelemeyecek birçok haksızlık ve acılara maruz kalıyor. 20. Yüzyılda insan hakları nerede? Hani özgürlük ve demokrasi diye övünüp duranlar nerede? 


"Birleşmiş milletler toplantıları/ silahsızlanma konferansları.../Ve anlatmak barış masalları... Cücelerse kuyrukçusu devlerin." (S. Mirzabeyoğlu-Aydınlık Savaşçıları-Moro Destanı ismili eserden...)


Çünkü akan kan Müslüman kanı! Arakan’da, Filistin’de, Keşmir’de, Çeçenistan’da ve tüm mekanlarda öldürülen Müslüman olduğu müddetçe kanı da ucuzdur!

Ümmeti en çaresiz en zayıf yerinden vuruyorlar... Müslümanlar çaresiz, zavallı ve sahipsiz... İşte burada iman ve imtihan başlıyor! Müslüman, safını belirle ve sıkılaştır. ”BURADA İMTİHAN DA OLAN ARAKANLI BİR AVUÇ MÜSLÜMAN DEĞİL SENSİN!”

Müslümanlar, Müslüman olmanın şuuruna varıp, Dik durdukları gün, karşılarındaki Leşlere karşı daha bir emin ve başarılı olacaklardır!

#Vesselâm

* (Sosyal medyada, Ehli Sünnet Vel Cemaat hassasiyetine sahip bir grup genç, İslam'a nisbetle bir fikir çatısı altında, gündem analizleri ve gündem oluşturma amacıyla, "Vesselâm" adı altında bir grup oluşturmuşlar. Bu da onların bir çalışması.)

Etiketler: ,
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.