25 Ocak 2021
  • İstanbul12°C
  • Ankara3°C
  • Konya0°C
  • İzmir15°C

MUSTAFA ALBAYRAK: "GARO PAYLAN'DAN, BARIŞ ATAY'DAN NE FARKIN VAR!"

Hem size vicdan azapları, mide kanamaları, gece kâbuslar gördürmüş bir partinin sayesinde aldığınız milletvekilliğinin ne faydası olacak?

Mustafa Albayrak: "Garo Paylan'dan, Barış Atay'dan ne farkın var!"

23 Kasım 2019 Cumartesi 15:12

Mustafa Yeneroğlu nereye koşuyor?

Sayın Mustafa Yeneroğlu siyasetimizde son 4 veya 5 yıldır yıldızı hızla parlamış ve aynı hızla sönme yolunda koşan gurbetten sılaya transfer olmuş bir siyasetçimiz.

Siyaset için aslında halen genç sayılabilecek bir yaşa sahip 43 yaşında.

Merhum Süleyman Demirel’ in neredeyse 40 yaşında siyasete başladığını düşünürsek Sayın Yeneroğlu’nun daha yolun başında olduğunu söylesek çok da abartmış sayılmayız.

Neden ilk defa bir milletvekili için özel bir yazı yazmak mecburiyetinde hissettim kendimi?

Sebebi Sayın Yeneroğlu’nun Ak Parti den istifası ile alakalı yeni blokuna (bu kendisinin ifadesidir) ait bir gazeteye verdiği demeç sebebi iledir.

Mustafa Yeneroğlu verdiği demeçte kendisinin hür iradesi ile istifa etmediğini, kendisini Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı sıfatı ile istifaya davette bulunduğunu söyledi.  Aslında Sayın Yeneroğlu burada malumun ilanınında bulunmuş.

Şimdi bizim de buradan Sayın Yeneroğlu’na bir kaç çağrımız ve davetimiz olacak. Zira Mustafa beyin Karar Gazetesine verdiği demeçte öyle itirafları ve iftiraları (evet hem itiraf hem de iftiralar) var ki; kendisine bir kaç kısa soru ve davette bulunmak mecburiyetinde hissettim kendimi?

Evet, Sayın Yeneroğlu; biliyoruz sizin niye istifa ettiğinizi! Malumun ilanını yapmışsınız. Herkesin Karar Gazetesindeki bu uzun röportajı okumasını tavsiye ederim. Herkes Sayın Yeneroğlu’nu daha iyi tanıyacak bu röportajı okuduktan sonra. Beyefendi eski Yargıyı özlüyor yani 2010 sonrası FETÖ yargısını. Adam kaçırma dediği FETÖCÜ TERÖRİSTLERİN Ülkemize paketlenip getirilmesi.

Kayyum atanmasına karşı çıkarak FETÖ den sonra PKK’ya da zımnen destek veriyor.

Beka tehlikesi var” demek bir faciaymış! Asıl facia sizin bu söyleminiz Sayın Mustafa Yeneroğlu.

Bizatihi siz milli güvenlik sorunu olmuşsunuz. Garo Paylan veya Barış Atay’dan ne farkınız kalmış?

Sahi, madem Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi ile istifa ettiniz anladık. Milletvekilliğinden de istifa ettiniz mi Sayın Yeneroglu?

Sakın bana “ ama İyi Parti’den Ak Parti’ye geçen Manisa Milletvekili de istifa etmemişti “ demeyin! O Manisa milletvekili zaten ( sizin tabirinizle ) vicdansız -merhametsiz - gaddar - anti demokratik - hukuku ayaklar altında çiğneyen, size mide kanamaları geçirten zalim Ak Parti’ye geçti. Yani o Dünyalığı seçti.

Ama siz Milli Görüş kökenli Allah korkusu olan merhamet ve adalet timsali Türk Diasporasında yetişmiş öz güvenli her ortamda eleştiri kültürüne tabi “ fikri hür vicdanı hür’’ demokrat bir insansınız!

Hem sizin Dünya da ve Dünya makamında gözünüz yok ki!

Zaten sizi Sayın Erdoğan ve zalim partisi AKP zorla milletvekili yapmış!

Siz kendinizi Manisa milletvekili ile nasıl kıyaslarsınız?

Evet, Sayın Yeneroglu size oy vermiş bir Ak Parti seçmeni olarak derhal istifa etmenizi talep ediyorum. Ben size Ak Parti seçmeni olarak oyumu verdim ve siz de Ak Parti vekil adayı olarak sandıkta oyumu aldınız. Lütfen, milletvekilliğinden istifa eder misiniz?

Hem size vicdan azapları, mide kanamaları, gece kâbuslar gördürmüş bir partinin sayesinde aldığınız milletvekilliğinin ne faydası olacak? Bizim oylarımız haram değil mi? Biz Ak Partiye ve Sayın Erdoğan’a verdik o oyları Sayın Yeneroglu.

Sizi kim tanır da oy verirdi? Hadi onurlu davranın ve istifa edin. Lütfen!

Yoksa röportaj verdiğiniz muvazaalı gazetenin desteklediği yeni oluşumlara yelken açtınız da o oluşuma milletvekili mi lazım sayın Yeneroğlu?

Mustafa Albayrak / Müzakerat.com

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.