02 Mart 2021
  • İstanbul5°C
  • Ankara2°C
  • Konya-3°C
  • İzmir8°C

MAZLUMDER: "14 ŞUBAT'TA HERKESİ BOLU CEZAEVİ ÖNÜNE BEKLİYORUZ!"

Mazulmder'in 28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!” talebiyle başlattığı eylemler, 14 Şubat'ta Bolu cezaevi önünde yapılacak olan basın açıklaması ile devam ediyor!*

Mazlumder: "14 Şubat'ta herkesi Bolu Cezaevi önüne bekliyoruz!"

12 Şubat 2018 Pazartesi 19:14

28 Şubat Mahpusları serbes bırakılsın!

Mazlumder'in 28 Şubat mahpuslarına özgürlük amaçlı başlattığı eylemler bu hafta Bolu cezaevi önünde yapılacak olan basın açıklaması ile devam edecek...

mazlumder-a.jpg

Konu ile ilgili Mazlumder'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

14 Şubat'ta herkesi Bolu Cezaevi önüne bekliyoruz!

“28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!” talebiyle şubelerimizle eşzamanlı olarak başlattığımız eylem ve basın açıklamaları dizisinin beşincisinde bu talebi tekrar dillendirmek üzere meydandanlardayız.

42 bayram, babasız büyüyen çocuklar, cezaevlerinde yaşlanan gençler ve torun sahibi olan babalar, binbir hastalıkla boğuşan dedeler, bitmeyen 28 Şubat soğuğunun hesabı sorulmamış bedeli olarak hepimizin imtihanı olarak önümüzde duruyor.

28 Şubat; hukuk, medya, siyaset ve bürokrasi kültürümüze pompaladığı ve etkisi halen süren çarpıklıklar bir yana, hapsettiği ve 20 yılı aşkın sürelerdir cezaevlerinde tutulan siyasi mahpuslar yönünden devam eden bir darbedir. Bu darbe her şubat ayında tarihten kesitler sunarak ya da nostaljik söylemlerle geçiştirilemeyecek bir mazlumiyeti en kaba haliyle devam ettirmektedir.

Bu Şubatın da böyle geçmemesi adına -28 Şubat Davasının karar duruşmasının da yapılacağı- önümüzdeki hafta yani 14 Şubat Çarşamba günü neredeyse her cenahtan 28 Şubat mahpusunun 20 yılı aşkın bir süredir tutulduğu Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yapacağımızı deklare ederiz.

Bu çerçevede soruna duyarlı bütün sivil toplum örgütlerinden, basın yayın organlarından ve diğer kişi ve kurumlardan söz konusu çalışmalara katkı sağlamalarını beklediğimizi ifade ediyor, bugüne kadar katkı sunan her kişi ve kuruma teşekkürlerimizi sunuyoruz.

MAZLUMDER olarak tekraren

-28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin!

-28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın!

Talebimizi vurgular, konuya duyarlı herkesi önümüzdeki Çarşamba Bolu Cezaevi önünde yapacağımız açıklamaya bekleriz.

MAZLUMDER

(İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.