29 Ekim 2020
  • İstanbul18°C
  • Ankara18°C
  • Konya18°C
  • İzmir20°C

KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞDANIŞMANI RASİM BÖLÜCEK, İDDİANAMEDE GEÇEN 1159 TELEFON GÖRÜŞMESİNİ BÖYLE AÇIKLADI!

CHP Genelbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Rasim Bölücek, FETÖ'den tutuklu eski MİT'çi Enver Altaylı ile ilgili, iddinameye de giren 1159 telefon görüşmesi ile ilgili konuştu

Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Rasim Bölücek, iddianamede geçen 1159 telefon görüşmesini böyle açıkladı!

24 Ocak 2020 Cuma 02:54

Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Rasim Bölücek, iddianamede geçen 1159 telefon görüşmesini böyle açıkladı!

CHP Genelbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Rasim Bölücek, FETÖ'den tutuklu eski MİT'çi Enver Altaylı ile yaptığı, iddinameye de giren 1159 telefon görüşmesi ile ilgili konuştu...

Enver Altaylı ile ilgili hazırlanan iddianemde; Altaylı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olduğu belirtilen Rasim Bölücek ile telefon trafiğine yer verildi.

Altaylı, rehberinde “Bölücek Rasim” ibaresi ile kayıtlı cep numarası ile 1022 kez görüştü.

Bu görüşmelerin 767’sinde Altaylı, 197’sinde Bölücek aradı. Görüşmelerin süresi 2 gün 13 saat 59 dakika 22 saniye tuttu. Ancak bu görüşmelerin hangi tarihlerde yapıldığı iddianamede belirtilmedi.

Farklı iletişim yöntemi!

Altaylı iddinamesinde; "Ayrıca şüphelinin telefon rehberinde ‘Rasim Bölücek’ ibaresi ile kayıtlı başka bir cep numarası ile 137 kez toplamda 1 saat 53 dakika 3 saniye görüşme yaptığı tespit edilmiştir” denildi. İkili arasında, ‘0’ (sıfır) saniyelik görüşme/çağrı bırakma olayının olduğu da belirtildi. Bunun, aralarında farklı bir iletişim yoluna geçmek için geliştirilen bir yöntem olduğu öne sürüldü.

"Enver abi hiperaktiftir, beni günde 10 kez aramıştır!"

- Konuyla ilgili konuşan Rasim Bölücek, Enver Altaylı ile telefonla çok sık görüştüğünü kabul etti.

Bölücek, “Evet, görüştük. Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır” dedi.

Rasim Bölücek, ülkücü bir aileden geldiğini ve Enver Altaylı’yı 1978 yılında MHP’nin Hergün gazetesinin yöneticisi olmasından ötürü tanıdığını söyledi. Bölücek, “Geçmişe dayanan hukuk ve tanışıklığımız var. Ülkücü camiada herkes Enver Abi’yi bilir” dedi. Enver Altaylı’nın geçmişte eski Cumhurbaşkanları Turgut Özal ve Süleyman Demirel, eski Özbekistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ve eski Türkmenistan Devlet Başkanı İslam Kerimov’un danışmanlığını yaptığını belirten Rasim Bölücek, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: “Enver Altaylı’nın ilişki kurmak için bana ihtiyacı yok. Aradığı sayısız kişiden biriyim. Benden 100 kat daha fazla AK Parti yöneticileriyle hukuku vardır. Birçok insanı arar, beni de arar. CHP Genel Başkanı’nın siyasi danışmanıyım. Altaylı ile ihtiyatlı bir mesafem vardır. Evet, görüştük. Çekincem olsa kendi telefonumu kullanmazdım. Suç teşkil edecek durum değil. Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır. Eminim ki 20 kere başkasını aramıştır.”

"Ben CHP'nin başdanışmanıyım, en küçük korkum olsa..."

Enver Altaylı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi için aracı olmadığını belirten Rasim Bölücek, şöyle devam etti: “Genel Başkan on binlerce kişiyle görüşüyor. Ona ulaşmak için bana ihtiyacı yok. Kılıçdaroğlu’nun sayısız danışmanıyla ilgili spekülasyon yapıldı. Herkes benimle ilişki kurmak ister. Ben CHP’nin başdanışmanıyım. Benim en küçük korkum olsa, çocuğumuzu okuttuğumuz ABD’de evim vardı, kalırdım. Her şeyi takip altında bir insanım.”

"15 Temmuz günü de görüştük..."

Enver Altaylı ile 15 Temmuz günü görüştüklerini kabul eden Bölücek, “‘Ne oluyor?’ diye sordu. ‘Başarısız olur’ dedim” diye görüşmeyi anlattı. Gülen ile görüşme girişimi suçlamasına ilişkin Bölücek, “Alçakça ve şerefsizce bir yalan. Dava açacağım” dedi. Bölücek, çocuğunun eğitimi için ABD’ye gittiğini kaydetti.

Öte yandan Rasim Bölücek ismi, daha önce de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki atamayla gündeme gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Ankara’nın konut, altyapı, üstyapı, yol, köprü ve inşaat projeleri yapan şirketi Metropol A.Ş.’nin yönetimine, Rasim Bölücek’i getirmesi tartışmalara neden olmuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.