23 Mart 2019
  • İstanbul12°C
  • Ankara8°C
  • Konya11°C
  • İzmir18°C

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'İN İTTİFAK BULUŞMASI!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener buluştu.

Kılıçdaroğlu ve Akşener'in ittifak buluşması!

12 Nisan 2018 Perşembe 17:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i partisinin genel merkezinde ziyaret etti. İkili arasındaki görüşme 10.30’da başladı.

Kılıçdaroğlu’nu, İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelişinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Aytun Çıray, Koray Aydın ve Lütfü Türkkan karşıladı.

Aytun Çıray, partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti.

CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret

BASINA KAPALI GÖRÜŞME

Kılıçdaroğlu daha sonra Akşener’in makam odasına geçti. Her iki lider burada tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleştirildi. İkili, görüşmelerinin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

AKŞENER TEŞEKKÜR ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, uzun zamandır Türkiye’de siyasi nezaket konusunun konuşulduğunu ve böyle bir nezaketi, zarafeti kendilerini ziyaret ederek ve kurultay için tebriklerini ileterek gösterdiği için Kılıçdaroğlu’na ve arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Akşener, ayrıca basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede Türkiye’nin sorunlarını, ekonomisini ve seçim güvenliğini de konuştuklarını ifade etti.

CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret

KILIÇDAROĞLU: SİYASET GERGİNLİKLERDEN ARINMALI

Akşener’in açıklamalarından sonra konuşan Kılıçdaroğlu ise şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Genel Başkanı, ben ve arkadaşlarım ziyaret ettik. Başarılı bir kurultay süreci geçirdiler. Sayın Genel Başkan tekrar seçildi. Kendilerini ve arkadaşlarını yürekten kutluyoruz. Siyasette nezaketin hep önemli olduğunu Sayın Genel Başkan da az önce ifade etti. Doğrudur. Siyaset biraz gerginliklerden arınmalı, nezaket biraz öne çıkmalı, elbette farklı düşüncelerimiz olabilir. Farklı görüşlerimiz olabilir ama farklı düşünceleri ve görüşleri Türkiye’nin selameti için dillendiriyoruz. Sonuçta halkın hakemliğine başvuruyoruz. Var olan gergin ortamının biraz ötelenmesi gerekiyor. Hatta bu gerginlik ortamının olmaması gerekiyor.

CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Sayın Genel Başkanla ve arkadaşlarıyla konuşurken doğal olarak ülkenin sorunları da gündeme geliyor. Onları da oturduk, konuştuk. Seçim güvenliği konusundaki duyarlılığımızı karşılıklı olarak bir birimize aktardık. Şundan bütün vatandaşlarımızın emin olmasını istiyorum. Sayın Genel Başkan da içeride ifade etti. Herkes sandığa gitsin. Büyük bir özgüvenle oyunu kullansın. Bütün sandıklara sahip çıkacağız. Biz demokrasiyi bu ülkeye getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz."

Akşener, torunlarımızla konuştuk şeklindeki ifadesine karşılık Kılıçdaroğlu, "Bu arada Sayın Genel Başkan torunum için güzel bir imzalı kitap verdi. Onu da sevgili Duru’ya vereceğim." diye konuştu.

CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.