25 Ekim 2020
  • İstanbul17°C
  • Ankara10°C
  • Konya15°C
  • İzmir19°C

KILIÇDAROĞLU: "AK PARTİ'NİN İLÇE YÖNETİMİNDEKİ KİŞİ, CHP TOPLANTISINDA..."

"İhanet bir bilmecedir..."-Geldi bize dedi ki...

Kılıçdaroğlu: "Ak Parti'nin ilçe yönetimindeki kişi, CHP toplantısında..."

26 Haziran 2019 Çarşamba 03:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclisdeki odasında bir grup gazeteciye yenilenen İstanbul seçimini ve bundan sonra izleyecekleri politikayı değerlendirken, kamuoyuna yansımayan bazı çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Kılıçdaroğlu: "İlk kez kendi seçmen kitlemizin dışındaki kitlelerle iletişim kurup, o kitlelerle konuşmaya başladık. Ama nasıl, mitinglerle değil. İşte hayatında hiç CHP'ye oy vermemiş diyelim bir grupla karşılaştık. Bu toplantılarda diyorum ki, CHP ile ilgili aklınıza ne gelirse sorabilirsiniz, yani ‘şu soruyu acaba genel başkana sorsam ayıp olur mu diye düşünmeyin, şu soruyu sorsam CHP Genel Başkanı  üzülür mü diye düşünmeyin, aklınıza gelen her soruyu sorabilirsiniz” diyorum. ‘Ben de size çok samimi cevap vereceğim’ diyorum. Aramızda çok samimi bir ilişki çıkıyor ondan sonra. Bizim samimiyetimize güvenmeye başlıyorlar, söylemlerimize güvenmeye başlıyorlar. Bu kolay olmadı aslında, uzun süredir devam ediyordu. Vaizelerle toplantıyı düşünün, ilahiyatçılarla toplantıyı düşünün, sadece Rizelilerle, Bayburtlularla toplantıyı düşünün. Bütün bu değişik gruplar, bize mesafeli, hayatında oy vermemiş kişilerle görüştük. Bir de bunları davet etmek zor, gelmiyor mesela." Diye konuşan Kılıçdaroğlu, bu arada kamuoyuna hiç yansımayan bazı olayları da anlattı...

Kılıçdaroğlu, CHP'nin toplantılarına katılan Ak Parti İlçe yönetiminde bulunan kişiler olduğunu söyledi:

'AK PARTİ'NİN İLÇE YÖNETİMİNDEKİ KİŞİ CHP TOPLANTISINDA'

Kampanya sürecinde bunlar görünmedi, siz de görünmediniz...

- Tabii görünmüyoruz, onlar da tabii çok görünmek istemiyorlar, üzerlerine baskı gelir diye. Mesela bir toplantı yaptık, AK Parti'nin fiilen ilçe yönetimindeki kişi geldi. Burs konusunda ve bir başka konuda AK Partililerin kafası karışık, buraya bir açıklama getirmeniz lazım dedi. Açıklık getirdik. Mesela diğerleri gelip fotoğraf çektirelim özel bizde kalsın dediler, o  ‘ben çektiremem ben partinin yönetimindeyim şu anda’ dedi. Yani bu tür insanlar var. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.