03 Aralık 2020
  • İstanbul8°C
  • Ankara1°C
  • Konya4°C
  • İzmir5°C

KANALİZASYON ARITMA TESİSİ: BEYAZSARAY!..

Ortalığı "b.k götürüyor"...

Kanalizasyon arıtma tesisi: BEYAZSARAY!..

19 Ekim 2018 Cuma 01:30

200 yılı aşan ömrüyle Beyazsaray, bugün de güzel kokuyordur kuşkusuz, ne de olsa, anlı-şanlı Amerikan Başkanı Trump ve ailesini konuk ediyor. Ama işin siyasi yönünde ortalığı “b.k götürüyor…” Amerikan Başkanı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi denilen bir katili, tek bir açıklamayla aklamaya çalıştı! 

Kanalizasyon esas olarak yer altından akar ama iş, diplomasi ve siyasete gelince emperyalizmin ana karargahı Beyazsaray’dan geçiyor. İsrail’in güvenliği ve İran’la sürdürülen mücadele zemininde belli ki Beyazsaray, Cemal Kaşıkçı’nın katilini gözümüzün içine bakarak kurtarmaya çalışıyor. 

Başarır mı, evet, başarabilir… 

  

MİT oyunu bozdu

Yüksek ihtimal, Türkiye’nin, iki ayrı uçakla İstanbul’a gelen 15 kişilik infaz ve delil yok etme ekibini bu hızda ortaya çıkartacağını, konsoloslukta işlenen cinayetin belgeleneceğini, hatta, kurbanın cesedinin uzmanı tarafından müzik eşliğinde 7 dakika gibi kısa bir zamanda parçalanıp torbalanmasının belirleneceğini tahmin etmiyorlardı. 

Trump, cinayeti işleyen “kötü adamlardan” söz ediyor! Oysa o ekibin 4 ismi doğrudan Prens’in adamı, ceset doğrama işini de resmi Suudi yetkili yapıyor. Yani, 2 uçakla 15 kişilik ekip, Suud yüksek makamlarının bilgisi dışında kendi kafasına göre geldi, İstanbul’da katliam yaptı, öyle mi? Trump’ın öyküsü bu, dünyayı böyle bir adam yönetmeye çalışıyor, herkes kapısını iyi kilitlesin. 

Eli kanlı bir Prens ile samimi görüntü veren, bu arada, PKK için 100 milyon petro-doları cebine koyan Dışişleri Bakanı Pompeo’nun Ankara’dan ne talep ettiğini asla merak etmem. 

Önemli olan el sıkıştığı Prens’in elinden üzerine sıçrayan Kaşıkçı’nın kanını benim ülkeme sıvamamasıdır.

(...)

Ardan Zentürk-Star

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.