18 Şubat 2019
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C
  • Konya8°C
  • İzmir16°C

İNGİLİZCE KELİME TESTLERİ İLE İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRİN KONUSARAKOGREN.COM

İngilizce öğrenmenin pek çok kolay yolu ve yöntemi bulunmaktadır.

İngilizce Kelime Testleri İle İngilizcenizi Geliştirin konusarakogren.com

09 Mart 2017 Perşembe 09:30

İngilizce Kelime Testleri İle İngilizcenizi Geliştirin konusarakogren.com

Eski dönemler ile kıyaslandığında her şeyde olduğu gibi İngilizce öğrenmede de pek çok kolaylık ile karşı karşıyayız. Özellikle gelişmekte olan dil teknolojisi ile birlikte çok hızlı bir şekilde pek çok yenilik bizlerin yararına sunulmaktadır. Bunun en belirgin nedeni ise, ilerleyen dünyamızda diğer ülkeler ile daha sağlıklı olarak haberleşme sağlamak ve iletişimi kesmeyerek tam aksine daha verimli bir iletişim kurma çabaları meydana gelmektedir. İngilizce öğrenmenin pek çok kolay yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Zaten okul hayatında alınmış olunan İngilizce eğitimi ile bir temel atılmaktadır. Geriye kalan şey ise size kalmış durumdadır. İsterseniz bir dil kursuna kaydolarak ya da evinizde herhangi bir İngilizce öğretim dvd setleri ile İngilizcenizi ilerletme şansına sahip olmaktasınız. Bir diğer yöntem ise, İngilizce kelime testi olmaktadır. İngilizce kelime testi sayesinde İngilizce kelime bilginizi ücretsiz olarak test edebilir ve de yeni İngilizce kelimeler öğrenerek bu işi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Diğer toplumlarla günümüzde her alanda bir bilgi alışverişi ortamı meydana getirebilmek amacı ile hem kültürel ilişkilerimizi hem de ekonomik ilişkilerimizi verimli bir biçimde oluşturmak ve kendi düşüncelerimizi etkili biçimde karşı tarafa gönderimini sağlayabilmek amacı ile kendi ana dilimizden başka en az bir tane daha yabancı dil bilmek gerekiyor. Her ülkede bu dil de genel olarak İngilizce şeklinde karşımıza çıkıyor. Her kişi kendine göre daha fazla verim alabileceği ya da eğlenebileceği şekilde bir yöntem belirleyerek durumu daha etkili bir hale getirebilir. Yani farklı farklı yöntem kullanılarak, adım atılan bu girişim sonunda olumlu bir dönüt alınarak, süreç istenildiği gibi devam edecektir. İngilizce kelime yapısı Türkçe ile tamamen faklı olduğu için ilk başlarda biraz zorlanılsa da daha sonraki zamanlarda bu duruma istemsiz bir şekilde alışılacak ve de süreç istenildiği gibi ilerleyecektir. İngilizcede öyle bir yapı mevcuttur ki, bu yapı ister algılandığında kolay gibi görünsün isterse de çok zor olarak algılansın, eğer ileri seviyede bir bilgi mevcut değilse, İngilizce cümle oluştururken asla bu yapıyı bozamayız.

İngilizce her dil gibi uçsuz bucaksız bir yer gibidir. O yüzden biraz öğrendiğinizi düşündüğünüzde bu işi bırakmak isterseniz, genel olmamakla birlikte kendinizi bir anda sürecin en başında olarak bulabilirsiniz. Yani çok kolay bir şekilde kendini unutturmaktadır. Bunun için İngilizceyi taze tutmak amacı ile İngilizce kitaplar okumak, kelime testleri çözmek yine İngilizce film seyretmek bu anlamda önemli olan konular arasındadır. Eğer ki gramerinizin kötü olduğunu düşünüyorsanız, kendinize bir gramer kitabı ada alabilirsiniz. Yine bu anlamda başarılı sonuçlar verecek olan şeyler arasında kelime testlerinin çok önemi bulunmaktadır. Sizler de eğer hem kelime hazinenizi daha fazla genişletmek hem de unutmayı azaltmak isterseniz http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-test/ linkine göz atabilirsiniz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.