27 Ekim 2020
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C
  • Konya21°C
  • İzmir22°C

İNANILMAZ AMA GERÇEK; KORONAVİRÜS'Ü TÜRKİYE'YE ÇAĞIRDILAR!

"Ak Parti iktidarını ve Erdoğan'ı sıkıntıya sokacak gönüllüler aranıyor..."

İnanılmaz ama gerçek; Koronavirüs'ü Türkiye'ye çağırdılar!

02 Şubat 2020 Pazar 14:52

nabiz-haber-ozel-yeni-391.png

İnanılmaz ama gerçek; Koronavirüs'ü Türkiye'ye çağırdılar!

Haber-Yorum: Faruk Selim

Türkiye'de ve dünyada yaşanan her felâketi, "muhalefet malzemesine" dönüştüren şirazesi kaymış bir muhalefle karşı karşıyayız!

Kin, nefret ve eziklik o kadar gözlerini kör etmiş ki, sonunda bunud da yaptılar; Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan "Coronavirüs"den medet umar hale geldiler!

Elazığ depremini de, "muhalfet malzemesine" dönüştüren ve çoğunlukla aynı merkezden yönetilen bir "algı operasyonu ekibi" var. Bunlar çoğunlukla muhalefetle içiçe hareket ediyorlar! Bunların içinde, anamuhalefet partisi ve onun trolleri de var, gazeteciler de var, "kimliği belirsiz" olanlar da...

Çoğunlukla medya ve sosyal medya üzerinden yürütlen bu "algı operasyonları"na karşı, ülkesini ve vatanını düşünen, zor zamanlarda birlik ve dayanışma içinde hareket etmek gerektiğine inanan insanlar, sosyal medyadan, bu tür "algı operasyonlarına" karşı tepki gösteriyorlar!

Onlar da olmasa, bütün bir toplum, bu "yalan ittifakı"nın servis ettiği yalanlara inanacak...

Toplumu yalanlarla zehirlemeye çalışan ve sürekli ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir tavır sergileyen bu "yalan ittifakı", Elazığ'da yaşanan deprem felaketinde de aynı şeyi yaptı; Önce, "deprem vergilerinin iç edildiği" yalanını servis eden bu operasyon ekibi, hemen ardından, depremzedelerin yaralarını saran Kızılay'ı hedefe koydu!

"Deprem için toplanan 65 milyar nereye gitti" diye kapmanya başlatan "operasyon merkezi", deprem için toplanan 65 milyarın neredeyse iki katının -110 milyar- depremzedelere ve kentsel dönüşüme harcandığı gerçeğini kararttılar.

19908.jpg

Oda TV gibi bazı "operasyonel haber siteleri" de bu yalana dayalı algı operasyonu merkezlerinin değirmenine bol bol su taşıdı! Kullandığı haber diliyle, "halkı ırk ve mezhep gözeterek ayrımıcılığa sevkeden, kin ve nefret kusan" Oda TV, önce depremde hasar gören "Alevi köylerine" yardım gitmediği yalanını servis ettiler...

Kimse de çıkıp bunlara; "Ne demek 'Alevi köyü', diğer köylere yardım giderken, onlara 'Sünni köyü'mü deniyor? Utanmıyor musunuz, böyle mezhep temelinde ayrımcılık ve kışkırtıcılık yapmaya?

Diye sormadı!

"Alevi köylerine yardım gitmiyor" yalanı tutmayınca, bu defa da, "Alevi köylerine Alevi derneklerinin gayretiyle yardım gidiyor" manşetini atarak, yine mezhep temelinde ayrımcılık ve kışkırtıcılık yaptılar! Yani, yardım gittiğini kabul ettiler, fakat yine mezhep ayrımcılığı yapan bir kullanmaya, "Alevi köyü" demeye devam ettiler!

corona-b.jpg

Sonunda Coronovirüs'den medet umacak kadar alçaldılar!

Bu ahlaksız ve ilkesiz muhalefet nihayetinde o kadar alçaldı ki, adeta; "bir felâket olsa da, etkili bir muhalefet yapsak" noktasına düştüler! Özellikle Cumhuriyet gazetesinin Çin'deki koronavirüs haberini, İstanbul Havalimanı fotoğrafı ile servis etmesi, bu söylediklerimize en çarpıcı örneği teşkil etti.

Elbette bununla bitmedi... 

Yılmaz FNK isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Coronavirüs vakası sonrası, Türkiye'deki "muhalefetin" yaptıklarını bir tek paylaşımla adeta özetledi:

Cumhuriyet : Korona Virüsü İstanbul'da

Sözcü : İstanbul'da ilk Korona Göründü,

CHP Sözcüsü : Devlet önlem almakta yetersiz, halk panik halinde,

Barış Yarkadaş;İstanbul'da Korona salgını,

T24: İstanbul karantinaya alınmalı,

İYİ Parti: Korona virüsü için soru önergesi verdik

İsmail Saymaz : Korona konusunda devlet yetersiz

FETÖ Trol Hesaplar : Korona virüsü Antalya'dan sonra istnbul da göründü,

PKK HDP Trol Hesapları : Korona virüsü Adana'da göründü 2 Çin'li karantinaya alındı,

Farkında mısınız hep aynı ekip, Hepsi tek merkezden yönetiliyor."

Diye yazdı...

korona-a.jpg

Melih Gökçek: "İktidara zarar vermek için Koronavirüs'ün yayılmasını dört gözle bekliyorlar"

Yılmaz FNK isimli sosyal medya kullanıcısının paylaşımını alıntılayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, "Bence bir ilave daha lazım" diyerek şunları yazdı;

"İstanbul'da Koronavirüs'nü yayarak Ak Parti iktidarını sıkıntıya sokacak gönüllü CHP'liler aranıyor... Adamlar sırf iktidara zarar vermek için koronavirüs'ün yayılmasını dört gözle bekliyorlar... Hayret..."

melih-gokcek-001.jpg

korona-iki.jpgkorono-uc.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.