30 Mart 2020
  • İstanbul10°C
  • Ankara10°C
  • Konya6°C
  • İzmir13°C

İMAMOĞLU; "FIRSATIM OLSA SENENİN 365 GÜNÜ ANITKABİR'E GİDERİM!"

Git kardeşim!Tutan mı var?

İmamoğlu; "Fırsatım olsa senenin 365 günü Anıtkabir'e giderim!"

05 Nisan 2019 Cuma 00:10

CHP 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezinde basın açıklaması yapan İmamoğlu, "İlçe seçim kurulları önündeki bekleme süresi, bizim bu süreç tamamen bitene kadar devam etmesini istiyorum. Dolayısıyla sayımların, geçersiz oyların, sayımlarının bittiği ilçelerde dahil, oradaki nöbet devam ediyor" dedi.

İmamoğlu, 11 ilçede geçersiz oyların sayılmasından sonra aradaki farkın 19 bin 552 olduğunu açıkladı. İmamoğlu “Simülasyon sonuçlarına göre 18-20 bin oyla süreç sonlanacak” dedi.

 İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

'Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552 yani 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. Bizim oyumuz 4 milyon 171 bin 475'e çıktı. Rakibimizin oyu da 4 milyon 151 bin 923'e çıktı. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yapmış olduğu simülasyona göre günün sonunda bütün ilçelerdeki geçersiz oylar sayılsa dahi 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak.

''BİR ALGI YÖNETİLMEYE ÇALIŞILIYOR''

Halen yok 'kameralar önünde başka sayımlar da yapılsın' diyen rakibimiz adına konuşan yetkili arkadaşlar, titrini söylemek istemiyorum, ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini anlatırken seçimden sonra oradaki hakime memura müdüre hatta AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde olsun çağrısını yapmalarını talihsizlik olarak görüyorum. Bu çok acı ve vahim bir şey. Üzücü ama aynı zamanda trajikomik bir şey. Ayrıca sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Öyle değil

''FIRSATIM OLSA SENENİN 365 GÜNÜ ANITKABİR'E GİDERİM''

Fırsatım olsa senenin 365 günü Anıtkabir'e giderim. Dua ederim minnet duygularımı dile getiririm. Gitmeden de ederim. Onun silah arkadaşı olan dedemi anarım. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir memlekete olan özendir giderim yine de giderim. Anıtkabir'de ziyaretimin sonrasındaki yazdığım metin bence beni eleştirenler tarafından okunması gereken güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum. Benim imzamı eleştiriyorlar. Ben daha kolay bir şey söyleyeyim onlara televizyon kameraları 500 metre yola dönsünler en az 200 afiş görürler. Rakibimin bütün İstanbul'u on binlerce afişle doldurmasının 500 metredeki sayısını paylaşıyorum. 3 bin küsür oyla kendini başkan ilan ettiler. Sonra biz onu 25 ilçeyi kazandık onun için açıyoruz dediler. Keşke oraya Sayın Yıldırım'ın değil de onların fotoğraflarını assaydınız. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir. Bu süreç uzamamalıdır. Toplumun mutluluğunu sahada görüyorum.''

''KİŞİLERE, GRUPLARA, DERNEKLERE HİZMET İŞİ BİTTİ''

Toplumun mutluluğunu sahada görüyorum. Bir an önce görevimize başlamak istiyoruz. Ekrem İmamoğlu'na değil, siz İstanbul'a hizmet edeceksiniz. Adama, kişiye, kişilere gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti. İBB'ye ve İstanbullulara hizmet dönemi başlayacak. Öyle şeffaf bir dönem başlayacak ki inanın İstanbul Büyükşehir Belediyesinin en kritik odaları, makamım dahil toplumun gözü önünde olacak.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.