09 Ağustos 2020
  • İstanbul25°C
  • Ankara19°C
  • Konya22°C
  • İzmir25°C

HER İLDE "AT İZİNİ İT İZİNDEN AYIRACAK" MERKEZLER KURULUYOR!

Başbakan Yardımcısı Canikli kamudaki FETÖ ve PKK temizliği sırasında masumların zarar görmemesi için çok titiz çalıştıklarını belirterek olası mağduriyetlerin telafi edilmesi için her ilde bir merkez kurulacağını açıkladı.

Her ilde "At izini it izinden ayıracak" merkezler kuruluyor!

11 Eylül 2016 Pazar 11:45

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ ile mücadele kapsamında kamu görevlilerinin açığa alınması konusunda titiz davrandıklarını belirterek, örgütle bağı olmayanların mağdur olmaması için yeni bir KHK ile idareye “düzeltme yetkisi” verileceğini söyledi. Canikli, her ilde bir merkez kurulacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ ile mücadele konusunda yaşanan bazı aksaklıklarla ilgili yaptığı “At izi it izine karıştı” şeklindeki tespiti üzerine hükümet harekete geçti. Örgütle bağlantısız insanların mağdur edilmemesi için yapılanları Star’a değerlendiren Canikli, özetle şunları söyledi:

- Çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Ancak kanallarımız açık. Herhangi bir şekilde yanlış yapıldığı tespit edilenler; telefonla, sosyal medyayla, milletvekillerimiz aracılığıyla, BİMER, AKİM, her taraftan talep geliyor.

- Bunlarla ilgili incelemede biraz daha ayrıntıya iniyoruz. İddia doğruysa işlem yapılıyor. Değilse de bir başka kararname ile değiştirilecek. 

- İllerde valilerin başkanlığında bir merkez oluşturularak gelen talepler Ankara’ya gönderilecek. Ankara’da da aynı şekilde bir merkez olacak. Biz de onlara yeniden bakacağız.

- Aslında biz bu mekanizmayı ilk gün oluşturduk. Hataları önleyecek, tespit edecek mekanizmayı kurduk. Kapatılan kurumları açtık mesela. Titiz davrandık. Günlerce toplantılar yaptık.

- Hiç kimsenin haksızlığa uğramasını istemeyiz. Eskiden bu tür işler yapılırken titizlik gösterilmezdi. Biz bazen gazete haberlerini bile dikkate alıyoruz.

- Hataları sıfıra indirmek hedefimiz. Hatayı ne zaman tespit edersek edelim o zaman işlem yapılacak. 3.5 ay, 1 yıl sonra da olsa düzelteceğiz.

- Son çıkarılacak KHK ile idareye düzeltme yetkisi verilecek. 60 gün biter de başvuru süresi dolar diye bir şey olmayacak. Ne zaman tespit edilirse düzeltme yapılacak.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.