26 Ekim 2020
  • İstanbul16°C
  • Ankara18°C
  • Konya18°C
  • İzmir18°C

HAYRETTİN SOYKAN SİLİVRİ CEZAEVİNDEN SESLENDİ; "AÇLIK GREVİNE BAŞLAYACAĞIM!"

28 Şubat darbesinin üzerinden 20 yıl geçti, o döneme ait pek çok haksızlık ve adaletsizlik giderildi ancak hapisteki Müslümanlar hala gözardı ediliyor. 28 Şubat mazlumlarından Akademya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Akademder Kurucu Üyesi Hayreddin Soyk

Hayrettin Soykan Silivri Cezaevinden seslendi; "Açlık grevine başlayacağım!"

28 Temmuz 2017 Cuma 14:53

28 Şubat mazlumları seslerini duyurmaya çalışıyor!

28 Şubat darbesinin üzerinden 20 yıl geçti, o döneme ait pek çok haksızlık ve adaletsizlik giderildi ancak hapisteki Müslümanlar hala gözardı ediliyor. 28 Şubat mazlumlarından Akademya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Akademder Kurucu Üyesi Hayreddin Soykan’da bunlardan birisi.

Kitapları verilmiyor!

28 Şubat Darbesi’ne (1998) karşı bildiriler yazarak etkili-yetkili kişilere göndermek “suçundan” 26 Mayıs’tan bu yana iki aydır Silivri Cezaevi’nde tutulan, Akademya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Akademder Kurucu Üyesi Hayreddin Soykan, kitapları verilmediği gerekçesiyle, önümüzdeki hafta Çarşamba günü açlık grevine başlayacağını duyurdu.

Cezaevi yönetimine bu konuda hemen her gün dilekçe yazmasına rağmen, olumlu veya olumsuz hiçbir cevap verilmediğini belirtiyor.

Hayreddin Soykan Silivri Cezaevi’ne girdiğinde şu soruyla karıştığını anlatıyor “Burada hasmın olan, kanlı-bıçaklı düşmanın olan birileri var mı? Koğuşu ona göre belirleyelim” O da “FETÖ’cülerle aramızda kan var, hasmım onlar, gönüldaşımız Halil Kantarcı’yı şehit ettiler” deyince, cezaevine giriş belgesine bunu yazarken, bir yandan “bıyık altından gülenler” ve “homurdananlar” dikkatini çekmiş.

Salih Mirzabeyoğlu’nun kitaplarının verilmemesi ve cezaevi içinde yaşadığı bir takım olumsuzluklar, Silivri cezaevinde kripto FETÖ’cüler olduğu şüphesini keskinleştirmiş.

Hiçbir gerekçe gösterilmiyor!

İki aydır kendisine PTT kargo yoluyla gönderilen onlarca kitap, hangi gerekçeyle olduğu bilinmez, kendisine verilmemekte, yaptığı tüm başvurular ise cevapsız kalmaktadır.

28 Şubat yargılamalarının hukuksuzluğu gün gibi ortadayken, yüzlerce 28 mağduru varken, 2 ay evvel bu mağdurlara bir yenisi daha eklenmiş, üstelik bir yazara, kitaplarının verilmemesi gibi bir işkenceye maruz bırakılmaktadır.

FETÖ’cü hâkimler tarafından verilen 28 Şubat yargı kararlarının derhal iptal edilmesi, hâlihazırda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi etkili-yetkili herkesin üzerine borçtur, vebaldir.

(Kaynak: Yeni Akit)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.