29 Kasım 2020
  • İstanbul6°C
  • Ankara-5°C
  • Konya-5°C
  • İzmir9°C

GÖZALTINA ALINAN ODATV HABER MÜDÜRÜ VE CUMHURİYET YAZARI BARIŞ TERKOĞLU TUTUKLANDI!

Odatv Haber müdürü ve Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu hakkında 1 günlük gözaltı kararı verilmişti.

Gözaltına alınan Odatv Haber müdürü ve Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu tutuklandı!

05 Mart 2020 Perşembe 03:06

Dün gözaltına alınan Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu tutuklama talebi ile mahkemeye sevkedilmişti.

Son dakika...

Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiler...

*

Ne olmuştu?

Savcılık, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun ifadesinin alınmasının ardından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk etmişti.

Skandal haberi yazan Hülya Kılınç da Terkoğlu ile aynı zamanda tutuklama talebiyle 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Saat 21:20'de Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun ifade işlemi başladı. Terkoğlu'nun ifadesi saat 22.40 sularında tamamlandı.

Terkoğlu'nun yanı sıra bir başka savcı ise Hülya Kılınç’ın ifadesini aldı. Kılınç'ın ifadesi 22.55 sularında tamamlandı.

İşte isnad edilen suçlamalar!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından, Barış Terkoğlu hakkında 1 günlük gözaltı kararı verildi. Terkoğlu dün sabah 4'te evinden gözaltına alınmıştı.

Barış Terkoğlu'na isnad edilen suçlamalar ise şöyle:

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri elde etmek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/1)

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgelerin ele geçirilmesine sebebiyet vermek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/2)

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/3-1)

20153-001.jpg

20154-001.jpg

20156.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.