19 Eylül 2020
  • İstanbul20°C
  • Ankara17°C
  • Konya20°C
  • İzmir23°C

FUAT UĞUR; "SÖZLERİ ALINTILAYAN ŞÜKRÜ SAK'A 1 YIL 2 AY HAPİS CEZASINI ÇAKIYOR!"

Fuat Uğur, yargıdaki tuhaflıklara dikkat çektiği yazısında, gazeteci Şükrü Sak'a verilen 1 yıl 2 aylık hapis cezasını değerlendirirken, Emre Erciş'in, "Bilseydim şahit olurdum" sözlerine dikkat çekti!

Fuat Uğur; "Sözleri alıntılayan Şükrü Sak'a 1 yıl 2 ay hapis cezasını çakıyor!"

08 Mart 2019 Cuma 01:11

 "Sözlerin asıl sahibi hakkında dava açılmazken, bu sözleri alıntılayan Şükrü Sak’a 1 yıl 2 ay hapis cezasını çakıyor!"

Türkiye gazetesi yazarı  Fuat Uğur, gazeteci Şükrü Sak'a verilen 1 yıl 2 aylık hapis cezasındaki garabetlere dikkat çekti.

İşte Fuat Uğur'un "Mansur Yavaş PKK'yı neden kınamaz?" başlıklı yazısından bir bölüm:

Sayın savcı ve hâkimlerimiz, söyleyin ben ne diyeyim?

Başarıdan başarıya koşan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Başarı hikâyesi” olmadığı gerekçesiyle İstanbul’da aday gösterilmeyen Muharrem İnce şimdi ne yapıyor merak etmekteyim.

Herhâlde bana açtığı davalarla avunuyordur. Biliyorsunuz seçim gecesindeki durumunu anlatan bir yazı yazmıştım “Muharrem İnce gerçekten kaçırıldı” başlığıyla. Kıyamet koparmıştı ve bana aşağıda okurken bile hicap duyduğum Tweet ile hakaret etmişti:

“Fuat Uğur denen gazeteci bozuntusu seçim gecesi ile ilgili yazdıklarını ispatlamazsan alçaksın, namussuzsun, şerefsizsin! Senin gibi alçaklar köşelerinden böyle yalanlarla havladıkça mücadele azmim artacaktır”

Kendisini ta o vakit, yani bundan altı ay önce Ankara Cumhuriyet Savcılığına şikâyet etmiştim.

Tabii ben de ona cevaben aşağıdaki cevabı verdim:

“Muharrem İnce adlı yalan uzmanı politikacı bozuntusuna hakaretlerini aynen ve misliyle iade ediyorum. 40 günde 40 yalan söyleyen ve seçim gecesini açıklayamayan İnce’nin o geceki macerasıyla ilgili kaynaklarıma güveniyorum. Onu kendisini destekleyen şizofrenleriyle bırakıyorum.”

Şimdi sonucu söylüyorum:

1-Seçimlerden hemen sonra, yani bundan 7 AY ÖNCE Muharrem İnce’nin hakikaten yenilir yutulur olmayan hakaretleri üzerine yaptığım savcılık şikâyetimden hâlâ bir cevap alabilmiş değilim. Bunun üzerinde nasıl derin bir inceleme yapılıyor çok merak etmekteyim.

2-Ama Muharrem İnce benim yukarıda onun bu ağır hakaretlerine verdiğim son derece naif cevap için tarafıma ceza davası açmış ve mahkeme de bunu kabul etmiş.

Eleştirdiğimizde savcı ve hâkimlerimiz alınıyorlar ama kimi kastettiğimi açıklıkla söylüyorum ve konuları olay bazında ele alıyorum. Bu eleştirilerde niyetimin savcı ve hâkimlerimizin tamamını zan altında bırakmak olmadığını, bunun aklımın ucundan bile geçmediğini söylememe gerek yok sanırım.

Allah aşkına, soruyorum.

Şimdi yukarıda anlattığımdan yola çıkarak ne dememi beklersiniz benden?

Bu kaçtır başıma geliyor. Haksız mıyım?

Benim ağır hakaretlere yaptığım şikâyete 7 aydır cevap bile verme, ama adama verdiğim cevap için açılan ceza davasını kabul et.

İşte Şükrü Sak adlı gazetecinin başına gelenlere bakın. Adam cezaevinde (Eren Erdem), kendisiyle ilgili Emre Erciş adlı eski yakın arkadaşının söyledikleri hakkında dava açmıyor, Emre Erciş’in sözlerini alıntılayan Şükrü Sak hakkında dava açıyor. Hâkim de sözlerin asıl sahibi hakkında dava açılmazken, bu sözleri alıntılayan Şükrü Sak’a 1,5 yıl hapis cezasını çakıyor.

Emre Erciş ise Şükrü Sak’a “Bilseydim şahit olurdum” diyor. Erciş, “Bana dava açamaz çünkü tüm foyalarını ortaya dökerim” diye ilave ediyor.

Biri beni bu olan bitenler hakkında ikna etsin. Anlamaya hazır ve açığım, bekliyorum.

fuat-ugur-kupur.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.