16 Temmuz 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara18°C
  • Konya19°C
  • İzmir19°C

ESED ASKERLERİNİ REHİN ALDILAR!

Rus uçağının düşürülmesinden sonra havadan, karadan ve denizden yoğun bombardımana tutulan ve karada şiddetli çatışmaların yaşandığı Türkmendağı'nda bulunan Müslüman Anadolu Gençliği Başkanı Mehmet Ali Bayram gelişmeleri yerinden aktardı!

Esed askerlerini rehin aldılar!

11 Aralık 2015 Cuma 13:32

Yaklaşık bir haftadır, Türkiye'de ana akım medaydan nadir gazetecilerin ulaşabildiği bölgede bulunan Müslüman Anadolu Gençliği Başkanı Mehmet Ali Bayram, bölgede yaşanan sıcak gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Dün yaşanan çatışmalarda bir Esed askerinin rehin alındığını bildiren Mehmet Ali Bayram, rehin alınan askere her hangi bir kötü muamele yapılmadığı ve Müslümanların "savaş ahlâkına" uygun davranarak esire yiyecek ve su ikram ettiklerini belirtti. 

turkmen-dagi-yeni-1.jpg

Bölgedeki en etkili gruplardan olan Sultan Abdülhamid Han Tugayları komutanı Ömer Abdullah, rehin aldıkları Esed askerinin fotoğraflarını da Nabız Haber'e ulaştırdılar!

Yaklaşık bir haftadır bölgede bulunan Müslüman Anadolu Gençliği derneği Başkanı Mehmet Ali Bayram'da, bölgede yaşananları aktarmaya devam edeceklerini belirterek, "Türkmen kardeşlerimize maddi ve manevi desteğimiz sürecek!" açıklamasında bulundu!

esir-ayakta.jpg

İşte Abdülhamid Tugayları'nın rehin aldığı Esed askeri

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.