23 Şubat 2020
  • İstanbul6°C
  • Ankara5°C
  • Konya4°C
  • İzmir9°C

ERSOY DEDE: "ERDOĞAN RUS MEDYASINI DA MI DİZAYN EDİYOR DİYORSUNUZ?"

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısında, Hoca ve Hocacı trollerin dün sosyal medyada oluşturmaya çalıştığı yalan üzerine kurulu "mağduriyet algısı" oluşturma çabalarını sorguluyor!

Ersoy Dede: "Erdoğan Rus medyasını da mı dizayn ediyor diyorsunuz?"

21 Temmuz 2019 Pazar 11:48

Erdoğan Rus medyasını mı dizayn ediyor diyorsunuz?

Ahmet Davutoğlu ile mülakat yapan üç gazetecinin Radyo Sputnik’te yaptıkları program sonlandırılmış. Hükümete, Erdoğan’a falan veryansın ediyorlar.

 Arkadaş, bu Radyo kategorik olarak Erdoğan düşmanlığı yapıyor. Rus sermayeli.. Putin’in emrinde.. Ama ne hikmetse Erdoğan içeride dizayn gücüne sahip.. (!) 

Buna aklı başında hiç kimsenin inanmayacağı ortada.

Fakat beni asıl düşündüren bugün politik nedenlerle işlerine son verilen bu üç gazetecinin buna şaşırmış olması.

Allah aşkına bu gazetecilere o radyoda programa başlamadan evvel, Putin’in hassasiyetlerine dikkat ederek yayın yapmaları gerektiği söylendiğinde tepki verdiler mi?. (Bu bize söylenmedi demeyin sakın)  ‘Hayır biz Kırım konusunda ne düşünüyorsak onu söyleriz kimse bize karışamaz’ dediler mi?. Ukrayna, Suriye ve başka diğer meseleler konusunda radyonun genel yayın yönetmeni, kendilerine istikamet çizdiğinde ‘özgür yayın yapamayacaksak hiç başlamayalım’ dediler mi?.

Yoksa Davutoğlu gibi bir ‘yol kazası’na mı veryansın ediyorlar?.

Zira ısrarla hatırlattıkları gibi Davutoğlu’nu radyoda ağırlamadılar. Pek âlâ radyo/internet ortak yayın da yapabilirlerdi oysa. Yoksa ‘Rus uçağının düşürülmesi emrini ben verdim’ diyen Davutoğlu hakkında, RS’nin rezervini önceden biliyorlar mıydı?.

İlginçmiş.. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.