16 Temmuz 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara20°C
  • Konya22°C
  • İzmir22°C

DOĞU PERİNÇEK; "ERDOĞAN ABD EMPERYALİZMİNE KARŞI SAVAŞIYOR!"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da Rafet Ballı'nın sunduğu Çıkış Yolu programında gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Doğu Perinçek; "Erdoğan ABD Emperyalizmine karşı savaşıyor!"

21 Mart 2018 Çarşamba 01:21

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da Rafet Ballı'nın sunduğu Çıkış Yolu programında Türkiye ve dünya gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Perinçek'in konuşmasının bazı bölümleri şöyle;

PKK BEYAZ BAYRAK ÇEKMEYE HAZIRLANIYOR

Zeytin Dalı harekatı ile PKK çevrelerinin çizdiği karamsar tabloyu değerlendiren Perinçek, 'PKK beyaz bayrak çekmeye hazırlanıyor. Bunun alt yapısını hazırlıyorlar' ifadelerini kullandı

ABD TÜRKİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE SAYGILI OLACAK

Amerika ile yeniden uzlaşma sağlanır mı sorusuna Perinçek 'En sonunda Amerika Türkiye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olacak, PKK'nın temizlenmesini kabul etmek zorunda kalacak' yanıtını verdi.

'AMERİKA İLE UZLAŞMA OLMAZ'

Perinçek, Rafet Ballı'nın 'ABD ile anlaşma oldu mu?' sorusuna 'Türk silahlı Kuvvetlerinin bileğinin gücüyle elde ettiği bir başarı var. Türkiye PKK'yı temizleyecek. ABD de bunu tanımak zorunda' yanıtı verdi. Perinçek 'Suriye'de ABD'nin planları iflas etti.' dedi.

AMERİKA'NIN DÜNYA EFENDİLİĞİ İDDİASI ÇÖKTÜ

'Amerika'nın dünya efendiliği iddiası çöktü. Trump'ın seçilmesi bunun sonucuydu.'

ABD'deki görev değişiklerini değerlendiren Perinçek 'Daha sert savaşçı adamlar geldi ama savaş kabiliyetini kişiler belirlemiyor. Amerika'nın bölgede kazanma şansı yok. Türkiye Fırat'ın doğusuna operasyonu terörü temizlemek için girecek. Oradaki Amerikan üslerini temizlemek Suriye'nin işi. Suriye'nin bu üsleri temizlemesi bizim de lehimize. Türkiye öncelikleri ülkemizdeki ABD üslerini kapatmalıyız. Vatan Partisi iktidarında Türkiye'deki ABD üsleri kapatılacak.

ÇANAKKALE DÜNYA TARİHİNİ DEĞİŞTİREN ZAFERDİR

Çanakkale dünya tarihini değiştiren bir zaferdir. 1908 devrimi olmasaydı Çanakkale direnişi ve zaferi gerçekleşmezdi.

ERDOĞAN AMERİKAN EMPERYALİZMİNE KARŞI SAVAŞIYOR

Tayyip Erdoğan, Amerikan emperyalizmine karşı savaşıyor.

ABD TEHDİTLERİNE KARŞI TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ YAPMAYA ZORUNLU

Türkiye'nin Amerikan tehditlerine karşı vatan savaşı verdiği koşullarda Rusya, İran, Çin, Irak ve Suriye düşmanı olan Amerika'ya teslim olur. Bu ülkelerle ABD tehditlerine karşı Türkiye işbirliği yapmalıdır. (Kaynak: Aydınlık)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.