18 Ocak 2021
  • İstanbul-2°C
  • Ankara-5°C
  • Konya-7°C
  • İzmir1°C

DAVUTOĞLU VE ARKADAŞLARI AK PARTİ'DEN İHRAÇ EDİLİYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısından Davutoğlu ve arkadaşlarına ihraç kararı çıktı!

Davutoğlu ve arkadaşları Ak Parti'den ihraç ediliyor!

03 Eylül 2019 Salı 01:02

AK Parti Merkez Yönetim Kurulu, Ahmet Davutoğlu'nun ihracını istedi. Ayrıca Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ'ın kesin ihracı istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 4 saat 40 dakika sürdü.

Kesin ihracı istendi

AK Parti MYK'da önemli karar verildi. AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ'ın kesin ihracı istendi.

AK Parti'den yapılan açıklama şöyle denildi:

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun 02.09.2019 tarihinde yapılan toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın tedbirli olarak Partiden Kesin İhraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verilmiştir.

Erdoğan, ihraç mesajı vermişti

Geçtiğimiz gün Konya'da partisinin düzenlediği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ihraç sinyalini vermişti. Erdoğan, "Kağıt üzerinde üyemiz gözüküp de gönlünü ve yolunu bizden ayırmış olanlar varsa onları ayıklamaktan çekinmemeliyiz" ifadelerini kullanmıştı. 

"Artık eleştirmek risksiz, bazılarına ekmek kapısı bile olmuş"

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Davutoğlu'nu eleştirdiği için, Ak Parti içinde "Truva atı" rolü oynayan Davutoğlu trolleri tarafından sosyal medyada sürekli hedef alınıyordu. AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının kesin ihracı istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verilmesinin ardından, sosyal medyada haberi duyuran Hilal Kaplan; "Adamlık fırtınada belli olur. Karaya çıkınca değil" diye yazdı.

Kaplan, ihraç kararı alınmasının ardından şunları yazdı;

"Artık Davutoğlu’nu eleştirmek risksiz. Bazılarına ekmek kapısı bile olmuş. Ama 3 yıl önce, bedel ödeyerek bunu yapan, vaktinde konuşan ve halkı uyaran bir avuç gazeteciye “fitneci, pelikan” vs diye saldıranları da unutmayın. Adamlık, fırtınada belli olur. Karaya çıkınca değil!"

kaplan--tivit.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.