18 Şubat 2020
  • İstanbul6°C
  • Ankara5°C
  • Konya4°C
  • İzmir10°C

DARBEYİ BUNLAR ENGELLEMİŞ!

Kendilerine“Hayırlı Konvoy” adını veren bir 27 Mayıs artığı grup var biliyorsunuz..Tam 28 Şubat haysiyetsizliğinin sene-i devriyesine Türkiye turuna çıktılar..

Darbeyi bunlar engellemiş!

10 Mart 2017 Cuma 12:40

Darbeyi bunlar engellemiş!

Kendilerine“Hayırlı Konvoy” adını veren bir 27 Mayıs artığı grup var biliyorsunuz..
Tam 28 Şubat haysiyetsizliğinin sene-i devriyesine Türkiye turuna çıktılar.. 
Köşe bucak memleketi dolaşıp bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na, milletin iradesine sövüyor, hep bir ağızdan sövdürüyorlar. 15 Temmuz’un bütün faturasını FETÖ’ye ve arkasındaki NATO’ya çıkardıktan sonra, ordu içinde istedikleri temizlik yapıldıktan sonra yani, kendilerine daha fazla alan açmaya başladılar.. Hemen darbe ve işgal girişiminden ardından kendilerine görevler biçtiler.. Kimi müstakbel MİT müsteşarı, kimi Emniyet genel müdürü ilan etti kendini.. Çıplak elle tankı durduran bu milletin evlâtlarına ortak çıkmaya çalıştılar.. Hadsizce ittifak istediler.. “..Bizi yanına almazsan güvende değilsin…” mesajı verdiler.. Sanki o gece, karanlığa sürerken uçağını bu milletin lideri, Allah’tan ve milletinden başka müttefiki vardı… Bu cunta heveslisi kaybetmiş asker eskilerinin pay kapma yarışını millet acı bir tebessümle izliyor.. 
Bu kaybetmişlerden biri çıktı geçen gün, 15 Temmuz’da darbe girişimini nasıl engellediklerini anlattı..
“..Biz olmasaydık siz yerdiniz bu darbeyi..” anlamına gelebilecek sözleri söyledi..

Pardon da sizin temsil ettiğiniz darbeci zihniyet, 1923’ten bu yana 4+3 defa en onursuz darbeleri yaptı ya zaten.. Neyi engellemişsiniz bu vakte kadar?.. Sizin, adına “devrim” diyor olmanız, onun aşağılık, alçak, kalleş, faşist, kanlı bir darbe olduğu gerçeğini değiştirmiyor ki..
“..Darbeyi engelledik..” diyorsunuz.. Oysa bize sorsalar, “Nasıl bilirdiniz?” diye, tereddütsüz “Darbeci bilirdik” diyeceğimiz adamlarsınız siz..

Engellediğiniz o darbe gecesi, cami basıp müezzin dövenler kimdi?..
- Tanklar geçerken Bağdat caddesinden alkış tutanlar...
- Ya Twitter’dan “Yurtta Sulh Konseyi”ni selamlayanlar?..

Açtırmayın bayramlık ağzımızı… 
Tek tek bütün darbeci subayların savunmalarını okuyalım birlikte..
“..Hocaefendimize bağlılığımız tamdır..” diyenle, “..Adımı o meymenetsiz Hoca kılıklı şerefsizle anmayın..” diyen darbecileri bir bir koyalım mı terazinin iki tarafına?..
Siz kabul etmeseniz de cuntasında da sokak desteğinde de 15 Temmuz sizin FETÖ ile yaptığınız adı konmamış bir ittifakın ürünüydü.. Millet ikinize de ders verdi..
Şimdi.. Geri dön..  Yerlerinize, uygun adım, marş marş..

Ersoy Dede-Star

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.