09 Nisan 2020
  • İstanbul6°C
  • Ankara5°C
  • Konya7°C
  • İzmir8°C

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ŞAHSINDA ÜLKEMİZE YÖNELİK BÜTÜN KİRLİ SENARYOLARI DEVREYE SOKTULAR.!"

İslam dünyasında hegemonik konuma yükselen Türkiye'nin iç savaş, terör örgütleri ve dış baskıyla durdurun!

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında ülkemize yönelik bütün kirli senaryoları devreye soktular.!"

26 Ekim 2017 Perşembe 16:23

Pentagon, Türkiye karşıtı kumpasların çöplüğüne dönüştü!

Türkiye 2007'de aldığı tarihi bir kararla Batı'nın periferisinde oyalanmak yerine kendi dünyasının merkezine yönelmeyi seçti. Bu tercih, sistemin efendilerini deyim yerindeyse çıldırttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında ülkemize yönelik bütün kirli senaryoları devreyesoktular. Ancak hepsi birer birer milletin iradesine çarpıp dağıldı. Sinsi planları çökenler daha da bilendi. Şimdi gözleri 2019'da. Can havliyle saldıracaklar.

***

Pentagon'a yakınlığıyla bilinen RAND isimli düşünce merkezi daha 2009'daki raporundaİslam dünyasında hegemonik konuma yükselen Türkiye'nin iç savaş, terör örgütleri ve dış baskıyla dizginlenmesi çağrısı yapmıştı.

Her yıl Türkiye'ye yönelik onlarca strateji hazırlayanların son projesini ise Washington Post yazarlarından Nicholas Danfhort18 Ağustos 2017 tarihli yazısında şöyle dile getirdi"Erdoğan her zamankinden güçlü görünse de Türkiye önümüzdeki yıl (2018) şiddet sarmalına girecek." 

On yıldır Suriye ve Irak başta olmak üzere içeride ve dışarıda bu kaotik senaryoları materyalize eden gelişmelerle boğuşuyoruz.

***

Unutmayalım ki Batılı neo-con yöneticiler, 11 Eylül 2001'den sonra İslam dünyasını adeta iç savaş, işgal, darbe ve şiddetin tema parkı haline getirdi. Tarihçi Tony JudtGezi'deki 'Z kuşağı'nın babaları olan bu neo-conları, 'kaotik ve yıkıcı Anglo-Amerikan nesli' diyetanımlar.

Bu kuşaklar, sandığa, milli iradeye ve toplumların kendi kaderlerini tayinine dair demokratik inanca zerre miskal inanmaz. George Bush'un akıl hocası olan bu ırkçı zihniyet, terörle savaş konseptiyle Irak ve Afganistan işgalinin mimarlığını yaptı.

***

ABD'den sonra Avrupa'nın birçok kentinde de iktidara yürüyen neo-faşist zihniyetintemsilcileri şimdi 'Bushlar'a rahmet okutan 'Trumplar' ile simgeleniyor.

Bu kaotik kuşağın tek gayesi Bush ve Obama döneminde olduğu gibi şimdi de Anadolu Devrimi'ni İslam dünyası için bir umut olmaktan çıkarmaktır. Bu nedenle Türkiye'den ilham alan Arap Baharı'nı boğdular.

Mısır'da seçimle işbaşına gelen İhvan'ı darbeyle alaşağı ettiler. Irak ve Suriye'yi dağılma noktasına getirdiler. Yemen ve Libya'yı iç savaşla felç ettiler. Üstümüze aynı anda PKK, FETÖ, DEAŞ, Rusya ve İran'ı saldılar. Hiçbiri çözüm olamayınca 15 Temmuz'da bizzat kendileriharekete geçerek ülkemizi işgale kalkıştı.

***

Ancak başaramadılar. Şiddetle terbiye ve şeytanlaştırma projeleri ters tepenler şimdi referandum, terör koridoru, vize yasağı ve ekonomik ambargo tehditleriyle ülkemizi dize getirerek güneyden kuşatmaya çalışıyor.

Bu neo-ırkçı zihniyetin iyileşme imkânı yok. Yok, çünkü varoluşunu ancak 'öteki'yi 'ilkel ve aşağı' diye kodlayarak hisseder. Ülkelerini özgürlük, demokrasi, hukuk ve medeniyetin yurdu olarak gören bu Trumplar, 'The rest of the West/ dünyanın geri kalanını' ise despotluğun cehennemi diye oryantalize eder.

Bu anlamda, kendimizi nasıl tanımlarsak tanımlayalım en son kertede bu ırkçı zihniyetin nazarında hepimiz "birer Erdoğan", "birer Mursi", "birer Kızılderili", "birer Gazzeli", "birerAfrikalı" veya "birer Arakanlıyız."

Bu gerçeği aklımızda mıh gibi tutmalıyız. Belki de bunu ırsî olarak yapabildiğimiz için milletçe bütün tezgâhları çökerterek, Pentagon'u Türkiye'ye yönelik sayısız stratejinin çöplüğüne dönüştürdük.

Bercan Tutar-Sabah

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.