22 Eylül 2020
  • İstanbul23°C
  • Ankara27°C
  • Konya25°C
  • İzmir26°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GÜÇLÜ MECLİS VURGUSU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sistemi ile güçler ayrılığına yaklaşılacağını söyledi. Erdoğan, bakanlıklar ile benzer iş yapan kurumların birleştirileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan güçlü Meclis vurgusu!

31 Mayıs 2018 Perşembe 01:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sistemdeki Meclisin yetkisiyle ilgili tartışmalara değindi: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Meclisi kanun çıkarma konusunda tek merci haline getiriyoruz.

Erdoğan, dünkü MGK sonrası Beştepe'de düzenlenen devlet protokolüne verdiği iftar programında konuştu. Yeni yönetim sisteminin 24 Haziran seçimleri sonrası tüm yönleriyle yürürlüğü gireceğini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yeni yönetim sistemimiz tüm unsurlarıyla 24 Haziran sonrası yürürlüğe girecek. Bakanlıkların sayısından benzer kurumların birleşmesi gibi pek çok konuda dersimize çalışıyoruz. Yeni yönetim sistemi ile ile düzeydeki güçler ayrılığına yaklaşacağımıza inanıyorum. Gelin Türkiye’yi 2023 hedeflerine hep birlikte ulaştıralım. Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye vaat ediyoruz. Hedefimiz ülkemizi önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmektir. Devlet yönetmek bir ekip işidir. Hepimize büyük görevler düşüyor.

"BU İMKANI HEP BİRLİKTE DEĞERLENDİRELİM"

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dünyanın ve bölgemizin içinden geçtiği büyük dönüşümden, ülkemizin hedeflerine ulaşarak çıkması konusunda büyük bir imkandır. Gelin bu imkanı hep birlikte değerlendirelim istiyorum. Gelin Türkiye'yi 2023 hedeflerine hep birlikte ulaştıralım. Gelin çocuklarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir zemini hep birlikte kuralım. İşte bunun için biz 24 Haziran seçimlerinde milletimize güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye vaat ediyoruz.

Terör meselesini ülkemizin gündeminden tamamen çıkartana kadar mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Hedefimiz ülkemizi önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmektir. Ekonomide dünya sıralamasında ilk 10'a girmek istiyoruz.

Devlet yönetmek bir ekip işidir, hepimize büyük görevler düşüyor."

 
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.