02 Aralık 2020
  • İstanbul7°C
  • Ankara3°C
  • Konya6°C
  • İzmir11°C

CUMHUR İTTİFAKI, YENİKAPI'DA "15 TEMMUZ" RUHUYLA BULUŞTU!

AK Parti ve MHP, 31 Mart yerel seçimlerine giden süreçte üçüncü ortak mitingini İstanbul'da düzenledi.

Cumhur ittifakı, Yenikapı'da "15 Temmuz" ruhuyla buluştu!

24 Mart 2019 Pazar 16:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Manipülasyon yapanlara bedelini ödeteceğiz

AK Parti ve MHP, 31 Mart yerel seçimlerine giden süreçte üçüncü ortak mitingini İstanbul'da düzenledi.

Miting alanında ilk konuşmayı Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Binali Yıldırım yaptı, "Parti ayrımı gözetmeksizin herkese eşit hizmet götüreceğiz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

Yıldırım'ın ardından söz alan MHP Lideri Bahçeli, Türkiye'nin hedefte olduğunun altını çizerek, "Konstantinapolis diye bir yer yoktur, bununla birlikte Kürdistan diye bir yer asla olmayacaktır. Bu ülkeyi yıktırmayacağız, milleti böldürmeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Son olarak kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi. Cumhurbaşkanı, resmi rakamlara göre Yenikapı mitingine katılan kişi sayısının 1 milyon 600 bin kişinin olduğunu açıkladı. İstanbul'a yaptıkları ve yapacakları projeleri paylaşan Erdoğan hem çok önemli müjdeler verdi hem de farklı konularda önemli açıklamalar yaptı. Dolardaki yükselişe de değinen Erdoğan, "Ey finans sektörü, provakatif eylemlere giriyorsanız bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Hepsinin kimliğini biliyoruz. Seçimden sonra yaptıklarının faturasını onlara ödeteceğiz" dedi.

ic-bir-086.jpg

Erdoğan, tarihi mitingde vatandaşlara hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting kapsamında yüz binlerce vatandaşın toplandığı tarihi mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

erdogan-006.jpg

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Buradan muhteşem görünüyorsunuz. İşte böylesi bir azim İstanbul'a dünyayı yönettirmişti. Yenikapı ruhu, İstanbul'u fethedip bize emanet eden ruhun devamıdır.

Bana verilen resmi rakama göre burada 1 milyon 600 bin vatandaşımız var.

Biz milletimizle birlikte, bu şehri kıyamete kadar bir İslam şehri, bir Türk şehir olarak korumaya devam edeceğiz. Bu şehir bizim de hizmetkarı olmaktan gurur duyduğumuz aşkımız, sevdamız, hayalimiz, duamız, her şeyimizdir.

25 senede bu şehri çöp, çukur, çamurdan kurtarmaktan kalmadık, bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik.

İnşallah, 1 Nisan'dan sonra sizinle burada zaferin de şenliğini yaparız.

İstanbul'a rastgele aday yakışmazdı

İstanbul gibi bir şehre de rastgele bir isim de yakışmazdı. Bu nedenle Binali Yıldırım'ı aday gösterdik.

Ankara'ya da kenar köşe bir ilçenin belediye başkanını aday gösterdi ve iki kez kaybetti. Bizim adayımız Kayseri gibi büyükşehrin 5 dönem belediye başkanı olan, daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı olan, genel başkan yardımcısı yaptığım Mehmet Özhaseki kardeşimizi de Ankara'ya aday yaptık.

bahceli-002.jpg

MHP Lideri Bahçeli'nin konuşması

Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitinginde vatandaşlara hitap eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, "İstanbul'da yaşayan her insanımıza şükranlarımı sunuyorum" diyerek, "İstanbul'u fetheden mübarek irade sizin şanlıydı" ifadesini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanım, aziz vatandaşlarım, değerli kardeşlerim, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

İstanbul bugün muhteşemsin, bugün tarih yazıyorsun. Allah nazarlardan esirgesin. Yenikapı adeta uçsuz bucaksız gelincik tarlası olmuş çağlıyor. Al bayrağa bürünmüş pırıl pırıl parlıyor. Tam 960 gün sonra 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsünden 983 gün sonra Yenikapı’da muhteşem bir heyecan ve milli bir coşkunun bayraktarlığını yapıyorsunuz. Bir kez daha Yenikapı mucizesine imza atıyorsunuz.

Ne mutlu sizlere, ne mutlu birim iriyim diriyim Türkiyem diyen cesur yüreklere…

İstanbul, Cumhur'un irfanıdır. Cumhur İttifakı olarak tarihi sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Canilerden birisi Türk milletine açıkça diyor ki, 'Boğaz’ın batı yakasında herhangi bir yerde yaşamayı dener, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinapolis’e gelir tüm cami ve minarelerinizi yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve tekrar Hristiyan şehri olacak'.

Şu anda boğazın batı yakasındayız, Avrupa kıtasındayız, işte buradayız, Yenikapı’dayız. Ey katiller, gelin de görelim. Gelin de dedeleriniz gibi sizi aynen yerin dibine indirelim. Konstantinapolis diye bir yer yoktur, bununla birlikte Kürdistan diye bir yer asla olmayacaktır.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.