30 Kasım 2020
  • İstanbul11°C
  • Ankara-3°C
  • Konya-1°C
  • İzmir12°C

CHP'DEN BİR SKANDAL DAHA!

CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat; Güneydoğu'daki terörist kalkışmayı 'savaş' olarak nitelendirdi. Canpolat, "Doğu ve Güneydoğu'da son yaşanan savaş CHP'nin etkili rol almasını zorunlu kılıyor" dedi.

CHP'den bir skandal daha!

25 Ocak 2016 Pazartesi 11:25

Geçtiğimiz aylarda CHP'nin İstanbul İl Başkanlığı koltuğunu Murat Karayalçın'dan devralan Cemal Canpolat, 'teröristlerin hamisi gazete' olarak bilinen Evrensel'e verdiği ropörtajında skandal açıklamalarda bulundu.

CHP'nin en etkili koltuklarından birini işgal eden Canpolat, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde kazdığı hendeklerle sivil masum insanları öldüren, binlerce vatandaşımızın evlerini yakıp yıkan ve bölgeden göç etmelerine neden olan PKK'nın terörist eylemleri için 'savaş' tabirini kullandı. Daha geçtiğimiz cuma günü Diyarbakır'da karne alan öğrencilerin üzerine terör örgütü PKK üyeleri tarafından bomba atıldığını görmezden gelen Canpolat'ın bölgede yaşanan terörist saldırıları meşru göstermeye çalışması şok etkisi yarattı. Kılçdaroğlu'nun teröristler için 'hendek kazan arkadaşlar' tabirini kullanmasının ardından İstanbul İl Başkanı'ndan böyle bir yorumun gelmesi, CHP'nin iyice HDP çizgisine kaydığını ortaya koydu.

İşte Canpolat'ın o sözleri:

Çözüm yeri doğal olarak parlamentodur. Sorunun, iktidar ve HDP, MHP’siyle muhalefetin bir arada olacağı bir platformda konuşulup çözülmesi gerekiyor. Halkın büyük kesiminin isteği de budur. Doğu Güneydoğu’da son yaşanan savaş, kaçınılmaz olarak CHP’nin rol almasını, etkili bir konuma gelmesini zorluyor. Bunu hem İstanbul’da, hem genel merkezde tartışıyoruz. Önümüzdeki dönemde CHP söylemlerinin hem Kürt sorununda, hem de ekonomiden eğitime, kültürden sağlığa, Türkiye’nin diğer tüm önemli meselelerinde daha etkili olacağı kanısındayım. Genel Başkanımız da konuşmasında bunun altını çizdi

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.