20 Ekim 2020
  • İstanbul18°C
  • Ankara16°C
  • Konya14°C
  • İzmir22°C

ÇARŞI KARIŞIK: "GÜL VE DAVUTOĞLU BİRBİRİNDEN NEFRET EDERLER..."

Kamuoyunun “birlikte hareket ediyorlar” dediği Gül ve Davutoğlu aslında birbirlerinden nefret ediyorlar.

Çarşı karışık: "Gül ve Davutoğlu birbirinden nefret ederler..."

27 Ağustos 2019 Salı 12:02

nabiz-haber-ozel-yeni-301.png

Davutoğlu, Sakarya'da yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır...”

"Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum."

Diyerek, üstü kapalı tehdit ve imâlarda bulunmuştu.

Davutoğlu'nun bu sözleri tartışılmaya devam ediyor.

Star gazetesi yazarlarından Ahmet Kekeç, bugünkü "Gül ve Davutoğlu birbirlerinden nefret ederler" başlıklı yazısında şunları söyledi;

"Kamuoyunun “birlikte hareket ediyorlar” dediği Gül ve Davutoğlu aslında birbirlerinden nefret ediyorlar. Bu bilgiyi test etmek isteyenler, bir dönem Abdullah Gül’ün danışmanlığını yapmış bulunan “terbiye özürlü” Ahmet Sever’in iki kitabına bakabilirler. 

Gül’cüler Davutoğlu’na “yetersiz” ve “fırsatçı” diyor. 

Davutoğlu’cular Gül’cüler için ne diyor? 

Fehmi Koru ne diyorsa, tersini herhalde... "

"Davutoğlu işte bunu yapmamalıydı..."

Fehmi Koru'da, Ahmet Davutoğlu'nun "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa bir çok insan insan yüzüne çıkamaz" çıkışını, şöyle yorumlamıştı:

(Davutoğlu ne amaçlamış olabilir öyle bir çıkış yapmakla? İlk çıkışı olan 15 sayfalık ‘manifesto’ ile neyi amaçladığı belliydi eski başbakanın: Halen üyesi olduğu AK Parti ile arasında meydana gelmiş farklılaşmayı duyurmak ve ‘Yoksa parti mi kuracak?’ merakında olanlara hiç değilse ‘Galiba’ dedirtmek... 

“Anlaşılabilen hedefler bunlar, özellikle yeni bir parti oluşturma amacıyla kolları sıvayan bir kişi için... 

“Benzer bir farklılaşma üzerine kurucusu olduğu partisinden istifa eden Ali Babacan da, onunki kadar uzun olmasa da, kamuoyuna ‘Ben varım’ sonucu çıkartılabilen mesajlar veriyor. 

“Her ikisinin geçmiş parti bağları ve aynı hükümetler içerisinde sorumluk taşımaları sebebiyle ‘Bir araya gelmeliler’ düşüncesinde olanların varlığı biliniyor. Tek bir partide buluşulsun isteyenler arasında Davutoğlu’nun kendisi de var, Babacan ve kendisiyle birlikte hareket edenler ise ondan uzak durmayı yeğliyor. 

“Herhalde Ali Babacan’ın neden öyle davrandığı Ahmet Davutoğlu’nun sorunlu son çıkışından sonra daha iyi anlaşılmıştır. 

“Davutoğlu’nun derdinin kişisel bir hesaplaşma olduğu belli. Kendisinin göreve getirilmesini, partinin genel başkanlığı ile başbakanlığın önüne sunulmasını ‘hakkı’ olarak görüyor ve bir süre sonra aniden genel başkanlıkla birlikte başbakanlığın da elinden alınmasını içine sindiremiyor. 

“İçeriği bir tarafa, son çıkışının üslubu tam da bunu dışa vuruyor. 

“Oysa, Babacan ve kendisiyle birlikte hareket edenler, ülkenin karşı karşıya kaldığı sorunlara çözümler üretebilmek, daha iyi ve daha çağdaş bir yönetişim anlayışını siyaset alanına taşımak ve ülke yönetimine talip olmak amacındalar ve baştan itibaren bunu vurguluyorlar.” 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.