05 Ağustos 2020
  • İstanbul29°C
  • Ankara31°C
  • Konya29°C
  • İzmir33°C

CAN E. ÖZDİL YAZDI; LİBERAL VİCDAN TERAZİSİ...

Hayırdır yine kime ağlıyorsunuz, niye ağlıyorsunuz?

Can E. Özdil yazdı; Liberal vicdan terazisi...

06 Ağustos 2018 Pazartesi 12:49

Liberal Vicdan Terazisi ve Yamuk Adalet Arayışı

Bir insanı insanı insan yapan etkenlerden en önemlisi merhametidir. Bunda şüphemiz yok. Bir toplumu toplum yapan ve bir arada yaşama refleksini güçlendiren de vicdan ve adalet anlayışlarıdır. Peki vicdan ve merhamet, kimlere karşı gösterilirse doğru olur? Asıl soru bu.

Bir mazluma mı merhamet gösterilir yoksa bir terör örgütü üyesine mi? Adalet sadece yoksul insana mı uygulanır yoksa zengin bezirgânlara mı? Türkiye maalesef bu konuda sıkça tartışmaların yaşandığı bir ülke.

İslam ve Türkiye düşmanlığının alkışlandığı, terör örgütü üyelerine vicdan duyarı kasıldığı ve bunun liberal popülist bir etkiyle servis edildiği bir dönem yaşıyoruz. Türkiye’de şu an iktidarda Müslümanlar olsa bile ‘’kültürel iktidarın’’ Siyonist liberallerin egemenliğinde olduğu su götürmez bir gerçek. Medya ve sanat yoluyla maalesef bu küresel liberal propaganda tüm hızıyla sürüyor.

Kemalist ve sol kesimi adeta parmağında oynatan ve onları kendi gönüllü askerleri yapan liberalizm ideolojisi bu kullandırma görevini FETÖ’ye vermiş durumda.

Bu yüzden Kemalizm ve solculuk, FETÖ argümanlarından başka hiçbir teori ve tartışma konusu ileri süremiyor. Bir esir gibi hareket ediyor.

Bir FETÖ’cü boğulsa en önce bir solcu ve Kemalist üzülüyor. Bir PKK’lı terörist öldürülse en önce CHP’li milletvekilleri terörist cenazesine koşuyor. Ama PKK ve FETÖ’nün katlettiği insanlar bizim çok vicdanlı(!) solcu ve liberal aydınlarımızın ilgi alanına girmiyor. Bu insanlar, solcu ve liberal aydınlar tarafından adeta yok sayılıyor, ölmesi gereken insanlar olarak tanımlanıyor.

Bu “liberal sahte vicdan’’ sadece seküler kesimi etkilemiyor bazı İslamcı grupları da etkisi altına alıyor. Yaşadıkları ülkenin güçlenmesinden ve dışarıya karşı bağımsız olmasından ilginç bir şekilde rahatsızlık duyan, ama uygar (!)batı medeniyetine büyük hayranlık besleyen bu abdestli liberaller, bir yandan İsrail’i protesto edip bir yandan ise liberal ve batıcı argümanları Müslümanlara dayatıp aradan sıyrılmaya çalışıyorlar. Etnik kin yüzünden liberalizme savrulan gruplar da var ama bu şu an yazımızın konusu değil.

Üst akıl yoktur, uydurmadır’’ deyip bir yandan İsrail karşıtı yürüyüşler düzenleyen bu tuhaf kitle eleştirdikleri sol ve Kemalist zihniyetten hiçbir farkı olmadığını gösteriyor, Darbeci FETÖ üyelerine aynı düzeyde vicdan kasıyor, PKK’yı sembolik ve zoraki bir şekilde eleştiriyor, Ama kendilerini eleştirenlere her türlü rezil hakareti edip demokratlık seviyelerini de gösteriyorlar.

FETÖ’cüleri hapishaneden çıkarttırmak için yaz sıcağında yürüyüş yapıp kendini paralayan muhalefet lideri de bunu “liberal vicdan’’ kılıfı içerisine sokuyor. Ama maalesef bu muhteşem vicdanı 15 Temmuz’da katledilen 250 insanımız için göstermemişti.

15 Temmuz öncesi TV ekranlarında teröristbaşı için ‘’Fethullah hoca dünyanın en barışçıl insanıdır utanın be’’ diyen şımarık fetöcü liberal için vicdanı sızlayan adeta merhamet duyguları kabaran ana muhalefet lideri için bir Ömer Halisdemir bir Halil Kantarcı tabi ki bir şey ifade etmiyor.

Ama bütün bunlar Müslüman Türk halkı açısından çok şey ifade ediyor. Liberal vicdan gösterilerinin ne kadar sahte olduğunu bir kez daha anlıyoruz…

Can E. Ozdil – Temmuz 2018

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.