04 Haziran 2020
  • İstanbul15°C
  • Ankara12°C
  • Konya12°C
  • İzmir15°C

BİR MİLYON GENÇ, BİR MİLYON İDEOLOCYA ÖRGÜSÜ İLE BULUŞUYOR!

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in ''Bu eser benim benim bütün varlığım, vücut hikmetim! herşeyim...'' dediği İdelocya örgüsü kitabı 1 milyon gençle buluşacak.

Bir milyon genç, bir milyon İdeolocya Örgüsü ile buluşuyor!

26 Mayıs 2017 Cuma 00:30

STK'LARDAN DEV HAMLE, BÜYÜK ORGANİZASYON; BİR MİLYON GENÇ, BİR MİLYON İDEOLOCYA ÖRGÜSÜ!

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ”Bu eser benim benim bütün varlığım, vücut hikmetim! herşeyim…” dediği İdelocya örgüsü kitabı 1 milyon gençle buluşturmak için harekete geçti. 

Kampanya’ya Genç Memursen, Türkiye Yazarlar Birliği, İlim ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM), Kökler Derneği, MTTB, TUGVA, Birlik Vakfı, Anadolu Selçuklu Ocakları, Seriyye Vakfı, Akademya gibi toplum kuruluşu destek veriyor. Bunların yanı sıra, ilerleyen günlerde değişik Sivil Toplum Kuruluşlarının da kampanyaya destek olması bekleniyor.

"ÜSTADI ANLAMA YILI"

Yarın 14.30 da İstanbul Sultanahmet’te bulunan Türkiye Yazarlar Birliği binasında 10 STK basın açıklaması düzenleyerek projenin detaylarını kamuoyu ile paylaşacak.

ideolocya-001.jpg

Akit Haber’e konuşan Büyük Doğu Fikir Ocakları Başkanı Özden Yılmaz; ”Üstad’ın 34. ölüm yıldönümünde 9 Sivil Toplum Kuruluşu öncülüğünde bir kampanya başlatıldı, ”Üstadı anlama’ adıyla duyurulan kampanya 1 milyon genci Necip Fazıl’ın ideolocya örgüsü adlı eseri ile tanıştırmak amacı taşıyor. Türkiye Yazarlar Birligi, MTTB, Tugva, Birlik Vakfı, İlim ve fikir arastirmalar merkezi (ifam), Anadolu Selçuklu ocakları, Kökler Derneği, Genç Memur Sen ,Seriyye Vakfı, Akademya gibi STK larla dayanişma halinde başlatılacak olan kampanyanın ses getirmesini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje için yarın start verilecek ve 1 Milyon kitap gençlerle buluşacak.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.