14 Ağustos 2022
  • İstanbul28°C
  • Ankara33°C
  • Konya33°C
  • İzmir29°C

BEYAZIT'TA FRANSA VE MACRON PROTESTO EDİLDİ!

Beyazıt'ta Fransa'da Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin binalara yansıtılması ve Macron’un İslâm'ı ve Müslümanları hedef alan saldırganlığı protesto edildi!

Beyazıt'ta Fransa ve Macron protesto edildi!

26 Ekim 2020 Pazartesi 14:17

Fransa'da Hz. Muhammed'e (S.A.V) hakaret içeren karikatürlerin devlet binalarına yansıtılması ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı-Müslümanları hedef alan açıklamaları bir grup tarafından protesto edildi!

Basın açıklamasını Grup adına Hasret Yıldırım yaptı.

foto-iki-017.jpg

Açıklamada, "2015 yılında Charlie Hebdo Dergisi tarafından yayınlanan iğrenç karikatürün Fransa'da yükselen İslam nefreti nedeniyle yeniden gündeme geldi. Affedilemez karikatür devlet desteğiyle gökdelenlere yansıtıldı. Bu da İslamafobik eylemlerin artışına yol açmaktadır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz üzerinden İslam'a yapılan saldırıları hayretle temaşa etmekteyiz." şeklinde konuştu.

foto-1-002.jpg

Konuşmalarının devamında Yıldırım, "Anlaşılan o ki, Fransa Devleti Libya, Doğu Akdeniz ve Karabağ bölgelerinde yediği tokatların ardından biriken tüm öfkesini ülkesindeki Müslümanların üzerine kusmaktadır. Zira ülkemizdeki Batı taklidi kuyrukçuların, halen daha emperyalist Batı'nın bu saçmalıklarına gönülden inanmakla beraber ne derece gaflet içinde olduklarını idrak etmelerini temenni ediyoruz" denildi.

"Hezeyanlarının sebebini anlamış bulunmaktayız"

foto-uc-009.jpg

Son olarak Yıldırım, "Emmanuel Macron'un doğrudan İslam'a yönelik hezeyanlarının sebebini anlamış bulunmaktayız. Zira artık, Avrupa medeniyetinin dünyaya söyleyecek sözü kalmamış ve sıra, tüm ruhlara hayatın gayesini ve canlılık ruhunu üfürecek İslam'a gelmiştir" diye belirtti.

Bir süre daha slogan atıp ilahiler söyleyen grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.