02 Aralık 2020
  • İstanbul7°C
  • Ankara5°C
  • Konya7°C
  • İzmir12°C

BAHÇELİ'DEN AP'YE, "PKK-YPG" TEPKİSİ; KEPAZELİK VE SOYSUZLUKTUR!

"Hiçbir şekilde tavzihi ve tevili olamayacak bir kepazelik ve soysuzluk!"

Bahçeli'den AP'ye, "PKK-YPG" tepkisi; Kepazelik ve soysuzluktur!

06 Şubat 2020 Perşembe 21:34

MHP lideri Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına tepki gösterdi. Bahçeli, "Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK’nın kırmızı bültenle aranan elebaşlarının Avrupa Parlamentosu’nda ağırlanıp Türkiye’ye tehditler savurmasına ortam açılması hiçbir şekilde tavzihi ve tevili olamayacak bir kepazelik ve soysuzluktur." ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada PKK, YPG/PYD yöneticilerinin katılımıyla AP'de konferans düzenlenmesine tepki gösterdi.

Avrupa Parlamentosunun Türkiye'ye husumetin alenileştiği, teröre ve terör örgütlerine yataklığın tescillendiği işbirlikçi bir yapıya dönüştüğünü belirten Bahçeli, "Bu haliyle insanlık değerleri çiğnenmiş, adalet ve hukuk değerleri çürümeye terk edilmiştir. Avrupa tarihin ters istikametindedir." ifadelerini kullandı.

Bahçeli, bir Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtmasından kısa süre sonra AP'nin yeni bir rezalet ve zillete sahne olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Maalesef ihanet taltif edilmiş, melanet kürsülere taşınmış, hakaret ve hıyanet alkışlanmıştır. Terör örgütü PKK/YPG elebaşlarına kucak açan, sözde Kürt Konferansı düzenlenmesine çanak tutan Avrupa Parlamentosu, bölücü örgütün resmen propagandasına göz yummuş, onay vermiş, destek olmuştur."

"AB dağılmanın eşiğinde"

AB'nin hem kurumsal olarak hem de ahlaken dağılmanın eşiğine geldiğini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Avrupa Birliğinin terör örgütleri listesinde bulunan PKK'nın kırmızı bültenle aranan elebaşlarının Avrupa Parlamentosunda ağırlanıp Türkiye'ye tehditler savurmasına ortam açılması hiçbir şekilde tavzihi ve tevili olamayacak bir kepazelik ve soysuzluktur. Kandil Avrupa Parlamentosuna taşınmıştır."

Bahçeli, masumların canına ve varlık haklarına, Türkiye'nin egemenlik değerlerine kast etmek için saldırı üstüne saldırı yapan seri katillerin Avrupalı dostlarıyla yanak yanağa verdiğini vurguladı.

Açıklamasında, "Terörizm Avrupa'ya yuvalanmıştır.Avrupa Birliği savunduğu ilkelerle bütünüyle ters düşmüş, Türkiye’ye karşı fiilen ve fikren nifak cephesi açmıştır." sözlerine yer veren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Sözde Kürt Konferansı'nda söz alan küstahların Türkiye'nin Suriye'de savaş suçu işlediğini iddia etmeleri yalnızca iftira değil, aynı zamanda iffetsiz bir uydurmadır.Avrupa Parlamentosunda teröristlerin davet edilip konuşturulmaları tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Bu itibarla MHP, terör örgütlerine destek veren Avrupa Parlamentosunun bu karanlık ve kirli tutumunu açıktan ve kararlı bir şekilde kınamaktadır."

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.