21 Haziran 2018
  • İstanbul31°C
  • Ankara27°C
  • Konya26°C
  • İzmir27°C

BAHÇELİ; "BİZANS’IN VARİSLERİ, MİLLİ DİRİLİŞ VE BİRLİK ŞUURU KARŞISINDA PARAMPARÇA OLACAKLARDIR!"

Malazgirt ruhu vatanın teminatıdır!

Bahçeli; "Bizans’ın varisleri, milli diriliş ve birlik şuuru karşısında paramparça olacaklardır!"

26 Ağustos 2017 Cumartesi 14:36

MHP lideri Bahçeli, Malazgirt zaferinin 946. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Malazgirt zaferi ile Büyük Taarruz'un aynı güne geldiğini hatırlatan Bahçeli, "Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, Malazgirt zaferinin 946. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Milli tarihimizde doğurduğu parlak, devamlı ve devir değiştirici neticeleriyle meşhur zaferlerimizin çoğu Ağustos ayı içinde kazanılmıştır.

Türk’ün sükût bulmayan, sönmesi, söndürülmesi imkânsız derin hafızasında Ağustos aynı zamanda zafer ayı olarak adlanmış ve anılmıştır.

Üzerinde yaşadığımız kutlu topraklar 946 yıl önce Türk milletinin yurdu olmuş; soylu bir diriliş muazzam bir fütuhatla tescillenmiştir.

Bir başka 26 Ağustos günü, bundan tam 95 yıl önce, büyük taarruz kudretiyle düşman mahv-ı perişan edilerek İzmir’e kadar kovalanmıştır.

26 Ağustos 1071 vatan kurmuş, 26 Ağustos 1922 vatan kurtarmıştır. İkisi de aziz, ikisi de birbirini tamamlayan muhteşem kazanımlardır.

Vatan; okunan ilk ezandan verilen son salaya kadar aldığımız nefes, yediğimiz helal lokma, sımsıcak ana kucağı, milli namusun simgesidir.

Vatan, mukadderatımızın kaynağı, mukaddesatımızın kutbudur. Vatan bölünemez, parçalanamaz, devredilemez eşsiz ve emsalsiz değerimizdir.

Bizans’ın varisleri, milli diriliş ve birlik şuuru karşısında paramparça olacaklardır. Malazgirt ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir.

Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır. Bu ruh yerinde, bu karakter yüksek ahlaklı neferlerde saklıdır."

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.