29 Kasım 2020
  • İstanbul5°C
  • Ankara-6°C
  • Konya-5°C
  • İzmir11°C

"AYDIN" KILIKLI ŞEREFSİZLER YİNE İHANET PEŞİNDE!

Hasan Cemal, Oya Baydar ve Baskın Oran'ın da aralarında bulunduğu 200'den fazla sözde aydın, YPG'ye destek çıkan bildiri yayınladı.

"Aydın" kılıklı şerefsizler yine ihanet peşinde!

19 Şubat 2016 Cuma 18:02

Geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bildiri ile PKK'ya destek veren sözde aydınların ardından kendisine aydın diyen iki yüzden fazla kişiden yeni bir bildiri geldi. Bu kez sözde aydınlar PKK'nınSuriye'deki uzantısı YPG'ye destek çıktı. Baskın Oran, Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Hasan Cemalgibi isimlerin imzaladığı bildirinin tam metni şöyle;

"İKTİDAR, BÖLGESEL AKTÖR PYD'Yİ DÜŞMAN İLAN ETMİŞ.."

Mevcut iktidar; düşünülebilecek ne kadar bölgesel ve evrensel aktör varsa, yani Esad’ı, PYD’yi, Rusya’yı, ABD’yi, İran’ı, AB’yi…düşman ilan etmiş bulunuyor. Bir yandan “angajman kuralları”nı ileri sürerek uçağını düşürdüğü Rusya’yı NATO’ya şikâyet ediyor, diğer yandan Şanghay’a girmek istiyor ve Türkiye’yi S. Arabistan ile Katar’ın müttefiki ilan ediyor. Suudi uçaklarını İncirlik’e indirdi. 150.000 kişilik bir Suudi-Katar kara gücünün Türkiye sınırlarından girip Suriye Cumhuriyeti’ni işgal etmesi konuşuluyor.

PYD'Yİ VURMAKLA ÖVÜNÜYOR

Rusya vurur diye uçak kaldıramadığı için, Suriyeli Kürtleri (aynen Türkiyeli Kürtler gibi) “Fırtına Topu” ateşine tutmakla övünüyor.

KİMSE TÜRKİYE'Yİ SAVAŞA GİRMEYE ZORLAMIYOR

Kimselerin böyle bir ortamda Türkiye’yi savaşa girmeye zorladığı yok. İktidar, doksan yıllık TC tarihinde ilk defa bizzat böyle bir kapan kurdu ve içine gönüllü atlamaya çalışıyor. 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde deneyip yapamadığı şeyi, Türkiye’yi bir kirli savaşa sokup perişan etme imkanını R. T. Erdoğan’a tanımayacağız! Yöneticilerin oğulları bir biçimde askerlik yapmazken, halk çocuklarının bir de Suriye ölüm tarlalarına siyasi ihtiraslar uğruna sürülmesine razı olmayacağız. Aksi halde bunun hesabını Türkiye eninde sonunda soracaktır!

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.