27 Şubat 2020
  • İstanbul14°C
  • Ankara7°C
  • Konya5°C
  • İzmir15°C

AYDIN ENGİN: "O SEÇMENLERİN SALAK OLDUĞUNU KABUL ETMEK GEREKİR..."

Cumhuriyet'in dinazorlarından Aydın Engin, galiba, "hakım derken" başka bir şey söyledi!

Aydın Engin: "O seçmenlerin salak olduğunu kabul etmek gerekir..."

12 Kasım 2017 Pazar 13:26

Aydın Engin: "O seçmenlerin salak olduğunu kabul etmek gerekir..."

Cumhuriyet gazetesinin "dinazor" yazarlarından Aydın Engin, bugünkü "Akşam yattı Osmanlıcı, sabah kalktı Atatürkçü" başlıklı yazısında, Atatürkçü seçmenlerin Erdoğan'a hiçbir şekilde oy vermeyeceklerini anlatmaya çalışırken, aynı zamanda "salakça" birşey söyledi...

"AKP Reisi panikledi ve bir umutla “Atatürkçülük’e” bel bağladı." Diye yazan Cumhuriyet yazarı Aydın Engin, şunları yazdı;

"Seçmenlerin salak olduğunu kabul etmek gerekir"

"10 Kasım’da toparlayabildiği birkaç bin AKP’liyi Anıtkabir’e götürdü, yıllardır diline almaktan özenle kaçındığı “Atatürk”adını ekranlarda, muhtarlarda, boy gösterdiği, mikrofon tuttuğu her yerde durmadan tekrarlar oldu diye, kendini Atatürkçü olarak tanımlayan seçmen kitlelerinden oy alabileceğini ummak için o seçmenlerin salak olduğunu kabul etmek gerekir. Onların kimileri “solak”, kimileri “sağlak”tır ama “salak” olmadıkları da kesindir.

Yani o kesimlerden oy bekleyen Reis avucunu yalar. Avuç yalamakla kalsa dua etsin, kanımca kendi seçmen kitlesinden de oy kaybı kaçınılmaz.

Unutmayalım ki Cumhuriyet’in ilanından bugüne başta Nakşibendiler olmak üzere siyasal İslamı yaşatan ve besleyen tarikatlar, etkileyebildikleri kesimlere Atatürkçülüğü, dinin iktidarını kısıtlayan, laiklik ilkesiyle dini devletten dışlayan, yaşam tarzı ile İslama uymayan değerler benimseyen bir ideoloji olarak tanıttı, değerlendirdi.
1970’in ilk ayında resmen kurulan N. Erbakan’ın Milli Nizam Partisi ve onun ardılı olan siyasal İslamcı partiler, kendi saflarına çekebildikleri seçmen kitlelerini her zaman Atatürkçülüğe karşı yargılarla donattı, besledi.

Bu kesimler şimdi birdenbire Atatürkçü kesiliveren Reis ve partisinin yeni ideolojik tercihine sorgusuz itaat edecek değiller.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.