22 Eylül 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara12°C
  • Konya14°C
  • İzmir19°C

"ATATÜRKÇÜ" MASKESİYLE, KEMALİSTLERİ GAZLAYAN HESAP BU DEFA UKRAYNA'DA ORTAYA ÇIKTI!

Atatürkçü maskesiyle sosyal medyada Fethullahçı Terör Örgütü lehine paylaşımlarda bulunan @jeansbiri isimli sosyal medya hesabının sahibi Ahmet Kemal Aydoğdu mahrem imam çıktı.

"Atatürkçü" maskesiyle, Kemalistleri gazlayan hesap bu defa Ukrayna'da ortaya çıktı!

19 Eylül 2017 Salı 16:01

Atatürkçü maskesiyle sosyal medyada Fethullahçı Terör Örgütü lehine paylaşımlarda bulunan @jeansbiri isimli sosyal medya hesabının sahibi Ahmet Kemal Aydoğdu mahrem imam çıktı. Salih kod adlı Aydoğdu'nun örgütün emniyet yapılanmasında amirlerden sorumlu olduğu belirlendi. Hesap, FETÖtarafından Ukrayna üzerinden birkaç gün önce yeniden faaliyete geçirildi.

@jeansbiri adlı sosyal medya hesabından geçtiğimiz yıl Atatürkçü maskesi ile Fehullahçı Terör Örgütü propagandası yapılıyordu. Hesaptan başlatılan #Aksilahlanma isimli tag birkaç gün sonra Cumhuriyet Gazetesi manşetine taşınmıştı. @jeansbiri hesabından FETÖ lehine her türlü yalan ve iftira atılıyordu. Hesabın Elazığ'da Fehullahçı bir kolejde öğretmen olarak çalışan Ahmet Kemal Aydoğdu tarafından işletildiği belirlenmişti.

SON PAYLAŞIM 26 EKİM İDİ

Fehullahçı öğretmen saklandığı Gaziantep'te bir hücre evinde yakalandı. Yanın çok sayıda F serisi 1 dolar ve yüksek meblağda dolar ve lira ele geçirildi. Cumhuriyet gazetesinin suça karışan çalışanlarına ilişkin açılan dava kapsamında hakkında 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' suçlaması ile iddianame düzenlendi. Aydoğdu bu dava kapsamında yargılanırken @jeansbiri isimli hesap da 26 Ekim 2016'dan itibaren bir daha kullanılmadı.

FETÖ'CÜLER UKRAYNA'DA AÇTI

Fethullahçı teröristler söz konusu hesaptan Ukrayna'dan yeniden paylaşımlar yapmaya başladı. Birkaç gün önce yeniden devreye giren FETÖ'cü @neansbiri adlı hesabın propagandasını ise Fuat Avni'nin sitesi Haberdar'ın yanı sıra CHP'li Milletvekili Barış Yarkadaş'ın gercekgundem.com sitesi yaptı. Site, Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileri hakkında "FETÖ'ye yardım" suçundan açılan kamu davası kapsamında "Silahlı Terör Örgütü kurmak ve Yönetmek" suçundan yargılanan Ahmet Kemal Aydoğdu'nun masum olduğu algısı oluşturmaya yeltendi.

MAHREM İMAM ÇIKTI

Diğer taraftan Ahmet Kemal Aydoğdu FETÖ'nün mahrem imamı çıktı. 'Salih' kod adlı Aydoğdu'nun örgütin emniyet yapılanmasında akademiden mezun amirlerden sorumlu olduğu belirlendi. Yeni ortaya çıkan bu bilgi İstanbul Başsavcılığı'nca Aydoğdu'nun yargılandığı İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Aydoğdu ile ilgili tüm bilgi ve belgeler mahkemeye intikal ettirildi. (Nazif Karaman-Sabah)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.