07 Nisan 2020
  • İstanbul11°C
  • Ankara13°C
  • Konya12°C
  • İzmir15°C

"ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR" DİYEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ KIZ TUTUKLANARAK CEZAEVİNE ATILDI!

Türkiye'de yargı, Atatürk'ün "tanrı" olduğuna inanıyor!

"Atatürk ilah değildir" diyen Üniversite öğrencisi kız tutuklanarak cezaevine atıldı!

11 Kasım 2018 Pazar 19:08

Atatürk İlah Değildir diyen 21 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Kız Tutuklanarak Cezaevine Atıldı!

Edirne'de bir skandal yaşandı. "Atatürk ilah değildir putlara tapmayın" diyen üniversite öğrencisi bir kız tutuklanarak hapse atıldı.

foto.jpg

Muhafazakar Kemalizm veya diğer bir deyişle Yeşil Atatürkçülük, seçimler yaklaştıkça yeniden hortladı.

Edirne'de düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü anma törenleri esnasında yoldan geçen üniversite öğrencisi Emine Şahin isimli bir kız "Bu bir kıyamdır. Putlara tapmayı bırakın. Allah'a yönelin. Atatürk ilah değildir. Allah'ın kanunları vardır. Atatürk Allah'ın kanunları yerine Batı kanunlarını getirmiştir" demesi üzerine polislerce gözaltına alındı.

Savcılığa sevk olunan Emine Şahin için Savcılık, hukukla alakasız ve tamamen tribünlere oynayan, ucuz, iğrenç ve ideolojik bir tavır alarak tutuklama talep etti.

Hâkim Kadir Tuncay'ın baktığı davada Emine Şahin "Ben daha 'Bu bir kıyamdır' dediğim an polislerce ağzım kapatıldı. Zaten ne dediysem polislere diyebildim, kalabalığa değil. Onlar aktarmışlar. Kaldı ki benim hiçbir sözümde hakaret kastı veya hakarrt de yok. Ben Müslümanım. Dinim Allah'tan başkasına tapmaya, Allah'ın kanunlarından başkasına uymaya izin vermez. Ben bunu söylemek istedim" dese de hâkim Kadir Tuncay tarafından TUTUKLAMA kararı verildi.

SKANDAL

Skandal bununla da bitmedi. bartın nüfusuna kayıtlı olan ve Edirne'de Aylıkayda 500 lira gelirle öğrenci yurdunda kalan 21 yaşındaki bir kız öğrenci için hâkim Kadir Tuncay 'Şüphelinin kaçma şüphesinin ağırlık bastığına ve cezanın ağırlığıyla kaçma riski kıyaslandığında şahsın tutuklanıp hapse atılmasının daha doğru olacağına...' mealindeki hukuk skandalına imza atarak Emine Şahin'i cezaevine gönderdi.

KEMALİST AVUKATLAR WHATSAPP GRUPLARINDAN SALDIRMIŞLAR

Diğer yandan skandal kararla alakalı Edirne'den son derece vahim bir iddia daha geldi. Buna göre Müslüman protestocu Emine Şahin'in gözaltına alındığını duyan Kemalist avukatlar, Whatsapp gruplarında organize olarak emniyet, savcılık ve mahkeme sürecine baskıda bulundular.

HUKUKÇULAR NE DİYOR?

AnalizMerkezi'nin bilgisine başvurduğu avukatlar ve yargı mensupları, mevcut kanunlarla bu sözlere bu kararın verilmesinin imkansız olduğunu ve kararın tamamen tribünlere oynayan, populist ve hukukla alakasız bir karar olduğunu belirttiler. Adalet Bakanlığı'nın, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ve özellikle HSK'nın konuya dair soruşturma başlatması gerektiğini belirten hukukçular, Kemalist avukatların bir organizasyonu ve baskısı varsa bunun da suç olacağını ve gerek Savcı gerek Hâkim hakkında soruşturmanın derinleşebileceğini ifade ettiler.

(Kaynak: Analizmerkezi.com)
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.