15 Ekim 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara26°C
  • Konya24°C
  • İzmir23°C

ARAŞTIRMACI-YAZAR ERCAN ÇİFÇİ'NİN KİTABI ÇIKTI!

Araştırmacı ve Yazar Ercan Çifçi'nin, "Daldan Dala-Eşya ve Hadiselerin Muhasebesi" adlı eseri kitapçılardaki yerini aldı.

Araştırmacı-Yazar Ercan Çifçi'nin Kitabı çıktı!

14 Mayıs 2017 Pazar 10:47

Araştıırmacı-Yazar Ercan Çifçi'nin, ara vermeden devam ettiği seminer ve konferanslarının ardından beklenen kitabı, kitapçılardaki yerini aldı. Kökler Kitabevi'nden çıkan kitap 272 sayfa.

Büyük Doğu-İBDA Dünya Görüşü ekseninde, mevzulara el atan yazar, belli konularda, fikrî bir ziyafet sunuyor.

İlgilenenlere duyurulur..

Kitab'ın arka kapak tanıtımı:

Yaşadığımız dünya, içinde bulunduğumuz zaman, her geçen gün değişen eşya ve hâdiseler… Mutlak Fikir dışında hiçbir fikir “saf” değil. Lâkin madde ve mânâda, eşya ve hâdiseyi izaha mecburuz. Keyfiyetimiz de şahsiyetimiz de bu hakikate mahkûm. Son birkaç yüzyıllık zaman diliminde, insanoğlu ciddi bir fikir krizi yaşadı ve yaşamakta. İnsan, ideolojik savrulmalar arasında, elinden kayıp giden dünyasıyla beraber neredeyse ruhunu da yitirme noktasında ve çırpınmakta… Yenilenen bir estetik idrak, çirkinleşmeyen bir güzellik anlayışı, cazibesini “sır” halesi içinde muhafaza eden kadın, cemiyeti edeb ve izzet üzere inşa etmeyi kendine vazife bilen erkek, insanı ve tabiatı tahrif etmeyen bir ideolojik nizam ve fizikten kimyaya, psikolojiden felsefeye her bir dalı hem kendi içinde hem de bütünün ahengine matuf bir usul ile İslâm Hikemiyâtı süzgecinden geçiren ve sonra tüm insanlığa ikram eden sistem hayatımıza girmediği müddetçe, yaşanılan kaos ve buhran devam edecek gibi. “Daldan Dala – Eşya ve Hadiselerin Muhasebesi”, bu çerçevede kendi çapında cevablar ve yorumlar içermekte. Ve yine “Daldan Dala”, bir rastgele ifade ediş manzumesinden öte, köke bağlı ve aynı gövde üzerinde nizamla yükselen dallar boyunca mahyalaşan fikir örgüsünden mülhem.

daldan-dala-raf.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.