29 Ekim 2020
  • İstanbul18°C
  • Ankara18°C
  • Konya18°C
  • İzmir20°C

ANADOLU SELÇUKLU OCAKLARI'NDAN SERT AÇIKLAMA!

Anadolu Selçuklu Ocakları Başkanı Ayetullah Geçen, kendilerine yönelik eleştirilere sert cevab verdi!

Anadolu Selçuklu Ocakları'ndan sert açıklama!

08 Mayıs 2016 Pazar 15:00

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkmen Gecesi’nin ardından eleştiri oklarının hedefi olan Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayettullah Geçen, kendilerini DAEŞ ile bir gösterenlere sert tepki göstererek, “Biz milliyetçi ve muhafazakar bir derneğiz” dedi.
Anadolu Selçuklu Ocakları Derneği tarafından Malatya’da düzenlenen ’Türkmen Direniş Gecesi’nin ardından başta CHP olmak üzere bazı kesimlerden tepki gelmişti. Etkinliğin yapıldığı konferans salonundaki Atatürk portresinin üzerinin örtülmesi ile başlayan tartışmalar sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM’de İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemi ile soru önergesi vermiş ve geceye katılan Suriyeli komutanın ülkeye hangi yollardan giriş yaptığını sormuştu.
Bugün basın toplantısı düzenleyen Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, iddialara yanıt verdi. Gerçekleştirdikleri organizasyonun tamamen resmi izinlerle gerçekleştiğini belirten Geçen, “Her ne kadar CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba bu konulara vakıf olmasa da aleyhimizde sağlıklı olmayan kulaktan duyma bilgilerle bizlere ithamda bulunuyorlar” diye konuştu.
Programa katılan Sultan Abdülhamidhan Tugayı Komutanı Ömer Abdullah’ın Türkiye’ye giriş ve çıkışının bir sorun olmadığını belirten Geçen, programın içeriğinin ise gerekli resmi makamlara bildirildiğini söyledi. Ömer Abdullah’ın Suriye’deki Türkmen Dağı’nda yaşanan dramı anlattığı ve organizasyonun da gayet güzel bir şekilde geçtiğini ifade eden Geçen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Kelime-i Tevhid bayrağından Arapça bir flama olarak bahsettiğini belirtti. Geçen, “Bu tür tepkiler veren insanların bağlı oldukları dinin gereğini bilmedikleri ortaya çıkıyor. Size soruyoruz, İslam dinine mensupsan nasıl Kelime-i Tevhid getirmeden Müslüman oluyorsun. İslam dininin olmazsa olmazı kelimeyi şehadet ve tevhit getirilmesidir. Ey Veli Ağbaba sen bu kadar İslam’dan uzaksın, oradaki bayrağa Arapça yazısı diyorsun. Kelime-i Tevhid bizim İslam dinine bağımlığımızın bir nişanesidir” ifadelerine yer verdi.
Düzenledikleri gecede DAEŞ propagandası yapıldığı iddialarının da tamamen gerçek dışı olduğunu belirten Geçen, “Ömer Abdullah’ın Türkmen cephesindeki şanlı mücadelesini yakından gördük. Ay yıldız bayrağımızı taşıyan bir tugay komutanından bahsediyoruz. Salonda asılan bayraklar tamamen bizim Türkmenler’in kullandığı bir bayraktır. Bizler DAEŞ’in bir terör örgütü olduğunu defalarca söyledik. Bu örgütün dış güçler tarafından kurulan bir terör örgütü olduğunu da her fırsatta dile getirdik. Bizleri IŞİD ile bağlantılı göstermek ahmakçadır, bizleri bunlarla birlikte telaffuz etmek ahmaklıktır” şeklinde konuştu.
DAEŞ ile mücadele eden Türkmenler’in yanlarında olduklarını söyleyen Geçen, “Biz DAEŞ ile bir savaş halindeyiz. Bu tepkileri veren Ağbaba ve bunların yandaşlarına diyoruz ki konuya az vakıf olup, bir araştırma yapsaydınız da öyle tepki verseydiniz” diye konuştu.
Anadolu Selçuklu Ocakları’nın milliyetçi ve muhafazakar bir teşkilat olduğunu kaydeden Geçen, salondaki Atatürk fotoğrafının Kelime-i Tevhid bayrağı ile kapatılması konusunda ise en ufak bir kasıtlarının olmadığını belirterek, gençlerin salonu süsleme çalışması sırasında yapılan bir olay olduğunu ve bu durumda kesinlikle kasıt aranmaması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.