27 Şubat 2020
  • İstanbul14°C
  • Ankara7°C
  • Konya5°C
  • İzmir15°C

ALTAN KARDEŞLER VE NAZLI ILICAK'IN CEZASI ONAYLANDI!

"Memleketin kurtuluşunu “Tayyip’ten kurtulma” şartına bağlayan, bunun da ancak “iç savaş, kaos, darbe” gibi, bizlere çok acı çektirecek “büyük bir altüst oluş”la mümkün olacağını" söylüyordu.

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın cezası onaylandı!

02 Ekim 2018 Salı 21:55

Ağırlaştırılmış müebbetle "altüst" oldu!

İstinaf mahkemesi FETÖ'nün medya yapılanması davasında yerel mahkemenin kararını onadı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların son sözlerinin sorulmasının ardından karar açıklandı.

2. Ceza Dairesi, tutuksuz sanık Mehmet Altan ile tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karşı yaptıkları istinaf başvurularının esastan reddine karar verdi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜBBET CEZALARI ONANDI

Daire, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün bu hallerinin devamına hükmetti.

Ceza dairesinin kararıyla, tüm sanıklar hakkında ilk derece mahkemesince "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları onanmış oldu.

Ahmet Altan;

"Memleketin kurtuluşunu “Tayyip’ten kurtulma” şartına bağlayan, bunun da ancak “iç savaş, kaos, darbe” gibi, bizlere çok acı çektirecek “büyük bir altüst oluş”la mümkün olacağını" söylüyordu. Ağırlaştırılmış müebbet alınca, muhtemelen kendisi "altüst" olmuştur!

 
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.