25 Ekim 2020
  • İstanbul17°C
  • Ankara10°C
  • Konya15°C
  • İzmir19°C

AKADEMYA'DAN 35. YILINDA İBDA'YA GENEL BAKIŞ ÖZEL PROGRAMI TYB'DE YAPILDI!

Akademya'nın, "35. Yılında İBDA'ya Genel Bakış" başlığı altında düzenlediği program, bugün Türkiye Yazarlar Birliği'nde yapıldı!

Akademya'dan 35. Yılında İbda'ya Genel Bakış özel programı TYB'de yapıldı!

03 Ağustos 2019 Cumartesi 23:11

nabiz-haber-ozel-yeni-288.png

 

 

 

"35. Yılında İBDA'ya Genel Bakış"

Akademya tarafından "35. Yılında İBDA'ya Genel Bakış" başlığı altında, 2 oturum şeklinde düzenlenen özel program Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde yapıldı.

Gülçin Şenel: İbda Külliyatı'na bakış

İkinci oturumunun ilk konuşmacısı Gülçin Şenel Soykan, İBDA Külliyatı'nı tanıtıcı bir konuşma yaptı. Mirzabeyoğlu'nun farklı alanlardaki eserlerinin, bir "bütün"ün yansıması olduğunu vurgulayan Gülçin Şenel, İbda Mimarı'nın eserleri konusunda dillendirilen "anlaşılması zor" şikayetinin de, bu zorluğu göze almakla aşılacağını belirtti...

gulcin-senel.png

Ali Acar, İBDA mücadele tarihinden örnekler verdi!

İkinci bölümde, Hayreddin Soykan'ın sunum konuşmasının ardından, Ali Acar,"Zaman, Mekân ve İnsan" başlıklı bir değerlendirme yaptı. İBDA Diyalektiği'nin "Fetih ve Oluş Yüzyılı" tesbitini başa alan Acar, Türkiye olarak yaşadığımız süreçte cerayan eden hadiselerin, bu keyfiyeti gösterdiğinin altını çizdi.

ali-acar-hayerttin-soykan--001.jpg

Hayreddin Soykan ikinci oturumun sunumunu yaptı.

Akademya tarafından organize edilen 35. Yılında İbda'ya Genel Bakış programının ikinci oturumunun açılış konuşmasını yapan Hayreddin Soykan, İBDA'nın mücadele tarihinden örnekler vererek, Müslümanlar için çok kritik süreçlerin nasıl aşıldığını unutmamak ve unutturmamak gerektiğini vurguladı... 28 Şubat sürecinde Akıncı Yol Dergisi Yazı İşleri Müdürü olan Ali Acar'ın, o süreci canlı tanığı olduğunu vurgulayan Soykan, "Ali Acar'ın bunun bedelini 20 sene cezaevinde kalarak ödediğinin" altını çizdi. "Ali Acar'da bugün aramızda" diyen Hayreddin Soykan, o süreçte, "Dik duran ve dik tutan İBDA" mücadelesinden örnekler verdi.

mehmet-ali-bayram-fatih-ayhan-001.jpg

Mehmet Ali Bayram; Suriye'de gönüldaşlarımız şehid oldu!

Mehmet Ali Bayram, Müslüman Anadolu Gençliği'nin Suriye meselesine nasıl baktığını etraflı bir şekilde anlattı. Suriye meselesinde bazı şeylerin doğru bilinmediğine vurgu yapan Mehmet Ali Bayram, orda insanların ya Esed zulümne boyun eğmek, ya da direnmek durumunda kaldıklarının altını çizdi!

mehmet-ali-bayram-bir-002-001.jpg

Fatih Ayhan: "Ortadoğu'yu anlamadan Suriye'de ne olup bittiğini anlayamayız"

Müslüman Anadolu Gençliği'nden Fatih Ayhan'da, Müslüman Anadolu Gençliği olarak Türkmendağı'ndaki mücahitlere yardım ettiklerini belirterek, sahada her şeyin, ekranlara yansıyandan farklı olduğunu vurguladı! Suriye'de olanları anlamak için, Ortadoğu'da ne olup bittiğini anlamak gerektiğini belirten Fatih Ayhan, "Orada yaşanan bir bakıma "akide savaşıdır" dedi.

Fatih Ayhan, İran'ın bölgedeki fitnelerine dikkat çekti...

Not:

Programın konuşmacılarından Ethem Köylü'nün, bir akrabasının cenazesi dolayısı ile programa katılamadığı bildirildi.

Programın birinci bölümünü takip edemediğimiz için, o bölümle ilgili ayrıntılı haber yapamadık.

Birincil bölümde, konuşmacılar Sedat Bulut; "Büyük Doğu-İbda Zuhur ve Diyalektiği", Ramazan Güngör; 'Füg: Öğüt ve Ahlak' başlıklı konuşma yaptılar.

birinci-bolum-bir.jpg

birinci-bolum-izleyici.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.