22 Eylül 2020
  • İstanbul21°C
  • Ankara21°C
  • Konya17°C
  • İzmir24°C

AHMET TAŞGETİREN'İN "BİLİNÇALTI" HORTLADI; "BİR DİRENÇ YÜRÜYÜŞÜDÜR BU!"

Fetullahçı Ajan yapılanmanın ihaneti ayan olduktan sonra, kapağı Star'a atan Ahmet Taşgetiren, belli aralıklarla "FETÖ'cü geçmişi-bilinçaltı"nın hortlamasına engel olamıyor!

Ahmet Taşgetiren'in "bilinçaltı" hortladı; "Bir direnç yürüyüşüdür bu!"

19 Haziran 2017 Pazartesi 00:10

Ahmet Taşgetiren'in "bilinçaltı" hortladı; "Bir direnç yürüyüşüdür bu!"

Fetullahçı Ajan yapılanmanın ihaneti ayan olduktan sonra, kapağı Star'a atan Ahmet Taşgetiren, belli aralıklarla "FETÖ'cü geçmişi-bilinçaltı"nın hortlamasına engel olamıyor!

Bugün de olamadı...

CHP'nin-Kılıçdaroğlu'nun sıranın kendisine geldiğini anlayınca, 'adalet' maskesi altında başlattığı provakasyon amaçlı yürüyüşü, "Bir direnç yürüyüşü" olarak değerlendiren Taşgetiren, bütün CHP, Sol ve FETÖ medyasının takdirini topladı!

Taşgetiren'in CHP'nin provakasyon amaçlı yürüyüşüne övgüler dizmesi, başta Evrensel, t 24, Oda tv, Gerçek gündem gibi, Sol, CHP ve FETÖ'ye yakın medya tarafından büyük bir takdirle karşılandı ve haber oldu!

FETÖ kaçakları, "Ahmet abi"lerinden ümitli:

FETÖ hainlerinden kaçak Tuncay Opçin, Taşgetiren'in, "CHP ve FETÖ'ye yeşil ışık" yakan yorumu, Tuncay Opçin'in de dikkatinden kaçmadı. Opçin, Taşgetiren'in, bu "sağduyulu" yazıları kaleme almasının nedeninin "Erdoğan'ın ve Ak Parti"nin gideceğini anladığı için diye yorumladı..

tuncay-tivit.jpg

Taşgetiren bugün, CHP'nin provakasyon amaçlı yürüyüşü için şunları yazmıştı:

Yürüyüş farklı bir eylem türü.

“Adalet için”yürüyüş ise bir süredir dünya platformlarında “Türkiye'ye, Erdoğan'ın yönetim tarzına, hukuk ihlallerine yönelik sorgulamalar”a tekabül eden bir pankart.

Hatırlayalım, 11 Ekim 1998 Pazar. 28 Şubat'ın en civcivli günleri. “Özgürlükler İçin El ele” eylemi gerçekleşiyor. Bütün Türkiye, el ele tutuşuyor. Bence 28 Şubat'a karşı en sarsıcı eylem olmuştu o. Son derece barışçıl, milyonlarca insan katılmış ve tek kişinin burnu kanamamış. Ertesi günkü o günün merkez medyası, “Türkiye ayağa kalkmış gözaltına alınan kimse yok” diye haberlerle çıkıyor ve Pazartesi gecesi, polis harekete geçip, eylemde önde görünen yazarları, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini evlerden topluyor. Toplananlar arasında eyleme Beyazıt Meydanı'nda katılan ve görüntülenen Dilipak ve ben de varım.

Demirel“Yollar yürümekle aşınmaz” demişti 1968'li yılların yol eylemleri için. Bazen umursamazlık, bazen demokrasi standardı olarak okundu bu söz.

Kılıçdaroğlu'nunki bir “Uzun yürüyüş.” Uzun yürüyüşlerinayrı bir anlamı var. Kılıçdaroğlu'nun “Bıçak kemiğe dayandı” ifadesi, bu yürüyüşün mantığını anlatıyor.

Bir siyaset gözlemi olarak şunu söyleyeyim:

- Kılıçdaroğlu'nun eylemi klasik CHP tabanının ötesinde karşılık bulur.

En kötü şey, eylemin provoke edilmesi olacaktır. Eğer buna mani olabilirlerse, yürüyüşün her safhasında medyada “sempatik” haberler çıkması kaçınılmazdır. 69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür bu. Genç olsa bile her insan tükenebilir. Ama o tükenme halleri bile etkinliği artırır.

"Ahmet abi teessüf ederim, çok ayıp bu yaptığınız"

sukru.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.