28 Temmuz 2021
  • İstanbul24°C
  • Ankara21°C
  • Konya21°C
  • İzmir29°C

ADİL ÖKSÜZ'ÜN NASIL KAÇIRILDIĞI ORTAYA ÇIKTI!

CIA-BND ortak operasyonu ile Konya'dan...

Adil Öksüz'ün nasıl kaçırıldığı ortaya çıktı!

23 Ağustos 2017 Çarşamba 11:39

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü’nde yakalanan ve serbest bırakılan Adil Öksüz’ün Almanya’ya kaçırılmasına ilişkin önemli ayrıntılara ulaşıldı.

Takvim Gazetesi yazarı Bülent Erandaç, Öksüz’ün Almanya’ya nasıl kaçırıldığını yazdı. 15 Temmuz ihanetinin kilit ismi Adil Öksüz’ü arayan çok özel Atmaca Timi’ne 2 ay önce bilgi geldi. FETÖ’cü alçağın yurt dışına nasıl gittiği tespit edildi. Buna göre CIA, ajan Öksüz’ü İncirlik yerine Konya’daki NATO üssünden kaçırmayı tercih etti. BND ajanlarını görevlendirdi. Askeri uçakla Almanya’ya gönderip güvenli eve yerleştirdi.

Almanya'ya kaçırılan FETÖ'cü hain Adil Öksüz'le ilgili çok önemli iki gelişme yaşandı. Birincisi; ABD gizli servisi CIA ajanı olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün, İncirlik ABD üssünden değil Konya askeri üssünden Almanya'ya kaçırıldığı istihbaratı ağırlık kazanıyor. İkincisi ise Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın katılığı bir televizyon programında, ABD Başkonsolosluğu'nun Adil Öksüz'ü sürpriz bir telefon numarasından aramalarına ilişkin çok çarpıcı bir bilgi verdi. Avukat Aydın, Öksüz'ün ABD Konsolosluğu'ndan aranmasına ilişkin "Vize başvurusunda beyan ettiği bir telefon numarası var.

ABD KONSOLOSLUĞUNDAN KAYITLI OLMAYAN NO ARAMASI!

ABD Konsolosluğu'ndan aranan numara Adil Öksüz'ün üzerine kayıtlı olan numara değil, darbe girişimi sırasında üzerinde olan ama kayıtlı olmayan numaradır" dedi.

Takvim Gazetesi yazarı Bülent Erandaç'ın haberine göre bu bilgi, çok enteresan... Ama, şaşırtıcı değil. ABD Konsolosluğu, Adil Öksüz'ün üstüne kayıtlı olmayan bir telefonu biliyor, didik didik aranan ajanı buluyor. Nasıl oluyor bu iş?

NATO GLADYOSU

Çünkü, 15 Temmuz Fetullah darbe girişiminin Derin ABD-Pentagon-CIANato tarafından gerçekleştirildiği genel kabul.

15 Temmuz Türkiye'yi işgale yönelik kukla Fetullah darbesine ilişkin yapılmakta olan her incelemede tüm yollar NATO'ya çıkıyor. Brüksel'e çıkıyor.
Fetullah'ın NATO Gladyosu olduğunu devamlı yazıyoruz. Bu nedenle Adil Öksüz-NATO-CIABND- Almanya paralelliği bizi şaşırtmıyor.

KONYA: 13 Ay önce Ankara'daki Akıncılar Üssü'nden firar eden Adil Öksüz'ün Konya'dan kaçırılmış olduğuna ilişkin, önemli bir ipucuna ulaştım. Sadece ve özellikle Adil Öksüz 'ü yakalamak için görevlendirilmiş çok yetenekli ATMACA TİM'ine 2 ay önce çok önemli bir bilgi gitmiş. Söz konusu ihbarda "Adil Öksüz Konya civarında" ihbarı varmış.

İlgili birimler, Konya'yı 2 aydan bu yana mercek altına yatırmış... Çok yönlü çalışmaların devam ettiği sırada Adil Öksüz'ün Almanya'ya kaçırıldığı ve ilticasının kabul edildiği haberleri Ankara'ya ulaşmış.

Adil Öksüz'ün aranması olayını çok yakından takip eden bir stratejist, "ABD istihbarat örgütü CIA akıllıdır.

Kaçırılmada İncirlik'in ortaya çıkması halinde, Türk/Amerikan ilişkilerini daha da gereceğinden, CIA ortak çalıştığı BND'yi görevlendirerek Konya askeri üssünü kullanmaları daha akıllı bir yol" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ALMANYA'YA SÖYLEYECEK SÖZÜ YOK MU?

SONUÇ: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu soruları sordu ve yeni belgeler açıklayacağını söyledi.

O gün bugün yeni belgeler gelmedi.

Sustu. Neden acaba? Adil Öksüz ile ilgili iddianame çıktı. Öksüz Türkiye'nin her yerinde aranırken ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından arandığı tespit ediliyor.

Kılıçdaroğlu neden acaba ABD Büyükelçi'sine, "Siz Adil Öksüz'ü niye aradınız" diye sormadı?

Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu, Türkiye'nin nota verdiği bir sırada Kılıçdaroğlu neden konuşmuyor?

Adil Alman istihbaratı BND'ye bir lafı olmayacak mı?

Adil Öksüz konusunda Almanya'ya söyleyecek bir sözü yok mu?.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.