27 Mayıs 2020
  • İstanbul14°C
  • Ankara9°C
  • Konya9°C
  • İzmir13°C

ABD İHANETİ SÜRÜYOR; TÜRKİYE'YE GİREN TÜNELLER FOTOĞRAFLANDI!

Türkiye'ye yalan söylemeyi ve oyalamayı sürdüren ABD, teröristlere 140 Tır dolusu daha silah verdi!

ABD ihaneti sürüyor; Türkiye'ye giren tüneller fotoğraflandı!

03 Eylül 2019 Salı 13:16

Türkiye sınırındaki PKK’lı teröristleri çekme sözü veren ABD yine yalan söyledi.

PKK/YPG’li teröristler "Yerel Askeri Meclis”" adı altında sınırda faaliyet gösteriyor. ABD, tünel kazmayı sürdüren terör örgütüne 140 TIR dolusu silah daha gönderdi.

"Türkiye'ye giren tüneller imha edilecekti!"

Terör örgütü PKK/YPG'ye binlerce TIR dolusu silah gönderen ABD'nin sözleri yine havada kaldı. Müşterek Harekat Merkezi kurulması, sınırdaki teröristlerin ağır silahları ile birlikte çekilmesi, Türkiye’ye karşı inşa edilen tünel ve mevzilerin kapatılması gibi önlemler konusunda mutabakata varıldığı ifade edilmişti. "Müşterek Harekat Merkezi"hemen çalışmalara başlasa da devamı gelmedi. Türkiye’nin acilen kapatılmasını istediği tünel ve mevziler konusundaki adım medya şovundan öteye geçmedi.

Rasulayn’a bağlı Mabruka köyünde birkaç metre tünel-mevzi uluslararası basın yayın organlarının katılımıyla kapatıldı.

Bitmiş tüneller belgelendi!

ABD askerleri de çalışmalar sırasında objektiflere poz verirken, arka planda teröristlerin çalışmaları devam etti. Değişik kimliklere bürünerek 1,5 ay boyunca bölgeyi gezen Rakkalı gazeteci Ebu Hatim Şarkiy, 150 kilometre uzunluğundaki bitmiş tünelleri belgeledi, hala devam eden çalışmaları da görüntülerle kayıt altına alıp yayınladı.

"Tünel kazı çalışmaları ABD'li heyetler tarafından izleniyor"

Görüntülerin yayınlandığı Cisr Press adlı internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Abdunnasır el-Ayed görüntülerin bölgede oynanan oyunu göstermesi açısından önemli olduğunu söyledi. El-Ayed, “Kamışlı, Amude, Dırbesiye, Malikiye, Resulayn, Ayn el-Arab’da devam eden tünel kazı çalışmaları ABD’li heyetler tarafından izleniyor. ABD’liler dönem dönem sınıra gelerek incelemelerde bulunuyor. Fotoğraf ve video da çekiyorlar. Tünellerle yakından ilgililer” dedi.

Çekilme yok

Mutabakat kapsamında atılması gereken diğer bir adım ise teröristlerin ağır silahları ile birlikte sınırdan çekilmesi. Uluslararası haber ajansları ABD kaynaklarına dayanarak teröristlerin çekildiğini iddia etti.

Ancak yerel kaynaklardan alınan bilgiler bu iddiaların da aldatmaca olduğu yönünde. Kandil’den gelen 2 bin kadar terörist sınırdan çekildi.

YPG amblemini çıkarıp, başka amblem taktılar!

Ancak YPG’ye bağlı 7 bin kadar terörist isim değiştirerek "Yerel Askeri Meclis" adı altında bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. Bu 7 bin kişiye destek sağlamakla görevli 5 bin teröristle bu sayı 12 bine kadar ulaşıyor. Üniformalarında SDG/YPG peçlerini değiştirip “yerel unsurların” amblemlerini takan teröristler sahada yerel halka baskı kurmaya devam ediyor.

Yeni silah sevkiyatı

ABD’nin terör örgütüne silah yardımları da hız kesmedi. Son 10 günde bölgeye 140 TIR dolusu silah sevkedildi. Son iki sevkiyat 26 Ağustos ve 31 Ağustos tarihinde gerçekleşirken; sevk edilen silahların arasında güdümlü hassas füzelerin de olduğu ifade ediliyor.

Türkiye size dokunamaz

ABD’nin askeri kanadından da Ankara’yı kızdıracak açıklamalar geldi. 24 Ağustos’ta Haseke’de PKK/PYD’nin düzenlediği programda konuşan ABD’li General Nicholas Pont skandal ifadeler kullandı. Konuşmasına ölen teröristleri anarak başlayan Pont, desteklerinin devam edeceğini belirterek "Uluslararası Koalisyon, sınır güvenliği konusunda Türkiye ile anlaşma yaptı. Demokratik Suriye Güçleri üzerinde Türkiye’nin hiçbir tehdidi olmayacaktır. Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik herhangi bir müdahalesi olmayacak, bu müdahaleleri kabul etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.